Kayıp atlarla ilgili tartışmaların odağındaki Dörtyol Belediye Başkanı Fadıl Keskin MHP’den istifa etti-haberi

MHP genel reis Yardımcısı Sadir Durmaz, Twitter’dan yaptığı açıklamada, “İstanbul BŞB’den aldığı atlar nedeniyle, Adli ve İdari Soruşturmaya muhatap olan, Hatay/Dörtyol Belediye Başkanımız Sayın Fadıl Keskin‘in, partimizden istifası işleme konulmuş olup, Belediye Başkanları listemizden de düşürülmüştür” dedi.

50 DEĞİL 100 AT

Hatay Dörtyol Belediyesi baytar İşleri Müdürü Yıldıray Yıldız, Habertürk’ten Esra Boğazlıyan’a yaptığı izahta kayıp atlarla alakalı şunları söylemişti: “100 atın evrak üzerinde Dörtyol Belediye Başkanı ve Dörtyol Belediye memuru tarafından imzalanarak teslim alındığı görülse de belediye ve baytar işleri müdürlüğü olarak fiziken 100 adet at teslim alınmadı. Belediyemize ait hayvan pazarı tesisleri ve başka sahalarda da 100 adet at bulunmuyor. ama tekrar yaptığım araştırmada atların hayvan pazarına geldiğini ama 1’inin yolda can verdiğini öğrendim. başka 99 at ise belediyemiz tarafından teslim alınmadı. 13 Nisan itibariyle de savcılığa hatali ilaninda bulundum. Şu anda kaymakamlık kapsamı geniş tek tahkikat yapıyor.”

400 BİN LİRA DEĞERİNDE

100 atın teslim evraklarında İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nden Hatay Dörtyol Belediyesi’ne bedelsiz devredilen atların her birinin değerinin dört bin Lira olduğu belirlenmiş, hibe edilen 400 bin Lira değerindeki 100 attan 99’unun kayıp olduğu alana çıkmıştı.

Yayım tarihi
Güncel olarak sınıflandırılmış

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir