Karşıyaka'da kaptan Mustafa Aşan, Soner Tolungüç'ü eleştirdi-haberi

Yeşil-kırmızılılarda 7 senedir takim formasi giyen takımın en deneyimli ismi, Play-Off şansı kaçtıktan ardindan yasamsal medyada İzah yapıp, “Şimdi mutluluk dolu musunuz, bu takım bu yeri dogruluk etti mi? Karşıyaka Spor Kulübü’nün, Karşıyaka’nın formasının, armasının neden değerini bilmedin? Karşıyaka senin evindi hani? Takım Play-Off’a girmedi, neden girmedi? Girememesinin sebebinin yapıtı sen değil misin? vaktinde bu takımı iyi çalıştırsaydın, kafan burada olsaydı şimdi iyi günleri yaşıyor olacaktık ama nedense bitmeyen egoların olmasa şu vakit bu vaziyette olmazdık” dedi.

Mustafa Aşan, “Belki yanıtın olur, emin ol ki her cevabına tek cevabım vardır. bendeniz doğruları konuşurum. Türk futbol camiası benim nasıl biri olduğumu, kim olduğumu iyi bilir. Oynadığım bütün takımlarda formamı haysiyetimle namusumla taşımış tek insan olarak anıldım. Bu takim elbet iyi günler görecek. Bundan kimsenin şüphesi olmasın. bütün Karşıyaka taraftarına tek özür borcum var. ‘Bu takım Play-Off’a çıkacak’ diye laf vermiştim. Takım çıkamadığı amaciyla herkesten özür dilerim” ifadelerini kullandı. Eleştiri oklarının hedefi var olan idareye de kol kanat geren futbolcu, “Her başarının tek armağanı varsa her başarısızlığın da tek cezası vardır. bendeniz tek takım kaptanı olarak geçmişe göre başarısız olduğumu düşünüyorum, ama bu reis ve idarenin başarısız olduğu mananına gelmez. Sayın yönetim heyeti her vakit futbolcusuna destek olmuştur. Başarısızlık varsa kaptan olarak üstüme alınıyorum” izahını yaptı. 

İKİNCİ YARIDA AYRILDI

Karşıyaka, takımı geçen sezon evvel üç mücadele sonrası düşme hattında devralıp Play-Off finali oynatan teknik patron Soner Tolungüç idareninde 2’nci Lig’i finalde seri penaltılarla kaçırdı. Kaf-Kaf, Tolungüç’le bu sezon evvel yarıda namağlup liderliğe civarindan yükseldi. deneyimli teknik erkek 2. yarının evvel haftasında takımı Isparta 32 Spor’a yenik olduktan ardindan istifa etti. Soner Tolungüç ayrıldığı hafta 29 puanla Play-Off hattıyla aynı puanda var olan Kaf-Kaf, derhal peşinden çıktığı 14 mücadelede dört galibiyet, iki beraberlik, 8 mağlubiyet alarak hedefini ıskaladı.

Ergin KARATAŞ / İZMİR, (DHA)

  • MİSLİ.com 3. Lig

Yayım tarihi
Spor olarak sınıflandırılmış ile etiketlenmiş

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir