Karşıyaka, transfer yasağı için seferberlik başlattı-haberi

3-4 Temmuz’daki kongre öncesi yaz döneminde yasağı kaldırma hedefiyle alacaklı 96 Daha önceki futbolcu ve çalışanla muvafakatname almak veyahut alacaklarında indirim uygulamak amaciyla pazarlığa girişmeye başlayan yönetim, taraftarların yasamsal medyadaki çağrısına da cevap verdi. Karşıyaka’da geçtiğimiz hafta yasamsal medyada Üniversiteli Karşıyakalılar’ın yaptığı yasağın kaldırılabilmesi amaciyla üç senelik kombine çıkarılması çağrısına başka yasamsal medya sayfaları da ” tasima yasağı amaciyla omuz omuza” etiketiyle destek verirken, yönetim yasak için, “Kararlıyız” iletisi verdi.

Daha evvel taraftarın kampanyaları, sponsorlar ile İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin mali desteği ve idarenin çabasıyla Daha önceki yabancı futbolcu alacaklarını kapatıp FIFA’dan istikbal nokta silme ve grup düşürme tehlikelerinin önüne geçen Karşıyaka’da taraftarların kulübüne karşı koşulsuz, koşulsuz ve kararlı desteğini tek sefer dahada gösterdiğini belirten reis Turgay Büyükkarcı, “Taraftarımız kulübümüzün çok dahada iyi yerlere getirmek, ayrışmalara nihayet saglamak ve camiamızın bütünlüğünü sağlamak yerine tek sefer dahada elinden gelen her şeyi yapacağını herkese gösterdi. Biz de takim olarak dahada evvel olmadığımız civarindan kararlıyız. Taraftarlarımızın sesine kulak vererek en kısa vakitte futbol kombinelerini satışa çıkartacağız” dedi.

ALACAKLILARA TEŞEKKÜR

Yeşil-kırmızılılarda 3,5 senedir başkanlığı yürütüp kongrede tekrar aday olmaya hazırlanan Turgay Büyükkarcı, yasağın kalkması amaciyla bütün Karşıyakalıların çabasıyla omuz omuza yürüyeceklerini belirtip, “Taraftarlarımızın her vakitki desteğinin yanı sıra belediyelerimiz, iş adamlarımız, esnafımız ve başka bütün Karşıyakalıların çabasıyla birlikte muvaffakiyet hedefimize doğru emin adımlarla yürüyeceğiz. tasima yasağının kaldırılması ile alakalı olarak görüşmekte olduğumuz Daha önceki sporcularımıza ve avukatlarına gösterdikleri müspet ve çözüm odaklı yaklaşımları amaciyla teşekkür ediyoruz. bu konuyla alakali yaşanacak gelişmeler ile alakalı camiamızı en kısa vakitte bilgilendireceğiz” izahını yaptı.

95’İNCİ YIL GURURU

Karşıyaka’da cumhuriyetimizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ün takimi 24 Haziran 1926’da 2’nci sefer ziyaret edip, Kurtuluş Savaşı’nda cepheden döndükten ardindan tekrar kurmuş olduğu takımla İzmir Ligi’nde yabancı rakipleri ile yaptığı ugras neticeninde hiç gol yemeden şampiyon olduğunu öğrenip, ambleminde ay-yıldız kullanılmasını istemesinin 95’inci sene dönümü yarın kutlanacak. Karşıyaka Belediyesi’nin düzen ettiği kutlama organizasyonu saat 09.30’da Atatürk’ün annesi Zübeyde Hanım’ın ilçedeki kabrinin ziyaret edilmesiyle başlayacak. Organizasyonda saat 10.00’da Karşıyaka Çarşı yürüyüşü yapılıp, saat 18.30’da kano, yelken ve bisiklet yarisi korteji düzenlenecek. Saat 19.30’da kulübün kurucusu Zühtü Işıl’ın İsiminin verildiği meydanın açılışı yapılıp, konser düzenlenecek.  

DHA

  • futbol
  • 3. lig

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.