Karayılan’ın çevresindekilere “Oğlum” diye tanıttığı PKK’nın kara kutusu itirafçı oldu-haberi

Şırnak’ın Bestler-Dereler Domuz Dağı kisminda 8 Nisan’da gerçekleştirilen Çakırsöğüt zaptiye Komando Tugay Komutanlığınca süre gelen operasyonda, zaptiye Komando, zaptiye Özel Harekat ve zabita Özel Harekat birlikleri PKK pkk terör örgütü liderlerinden Murat Karayılan‘ın içsel Erkek çocuğum dediği kırımızı bülten ile aranan sözde Botan alan sorumlusu Özgür Gabar kod isimli Fırat Şişman ağır yaralı olarak ele geçirildi.

ASKERLERİN VERDİĞİ KANLA yasama TUTUNDU

7 Mermi yarası olduğu saptanan Şişman’a evvel müdahale güvenlik birimlerince olay yerinde yapıldı. Aşırı kan kaybeden Şişman’a zaptiye personelinden alınan iki birim kan verildi. Helikopter ile Şırnak Şehit Tümgeneral Aydoğan Aydın hastanesinde kaldırılan Şişman, tek buçuk ay süre gelen rehabilitasyon sürecinde devletin göstermiş oldu şefkatten etkilendi.

ÖRGÜTE YAKIN AVUKATLARI İSTEMEDİ

Sabah’ta bulunan habere göre; PKK pkk terör örgütünün çekirdek kadronun kara kutusu var olan Şişman, örgütüne yakın avukatları devreye sokularak konuşmaması istikametinde yönerge verilmeye çalışıldı. Kendisine gösterilen yardımlar hasebiyle devlete var olan inancı yükselen Şişman, avukatlarla görüşmek istemedi ve barodan avukat isteginde bulundu. Cumhuriyet savcısından alınan talimatla Şişman, ailesi ile müzakere gerçekleştirdi.

KARAYILAN’IN MANEVİ OĞLU ÇIKTI

PKK pkk terör örgütü içinde 25 sene var olan ve yakalandığında yurtiçi kadrolarının takriben yüzde 40’ına kumanda eden Fırat Şişman’ın örgütün mühim isimlerden biri olduğu görüldü. PKK liderlerinden Murat Karayılan’ın etrafına ‘oğlum’ diye laf ettiği Şişman’ın güvenlik güçlerine verdiği mühim veriler Karayılan’ın uykusunu kaçıracak seviyede olduğu öğrenildi. Şişman, Murat Karayılan’ın yanında tek sene kaldığı, 2000-2006 yıllıları arasında Kandil’de ara ara Karayılan’ın savunması olarak etkinlik gösterdiği 2006 seneninde Kandil’de üst düzey teşkilat mensubu eğitimi aldığı alana çıktı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.