Karadenizli gencin yolda zıpladığı izlenimi veren otomobili ilgi görüyor-haberi

Trabzon’da tasit alım satımı işiyle uğraşan Murat Karanlık (26), 1987 model ‘Lada Vazz’ marka otomobili modifiye etmeye karar verdi. Kompresör yardımıyla süspansiyonlara gönderilen sema ile yaptığı sistemle otomobilin zıplayarak gitmesini sağlayan Karanlık, takriben 50 bin liraya esya var olan aracına gözü benzeri bakıyor. Karayolunda giderken zıpladığı izlenimi veren otomobili görenler, şaşkınlıklarını gizleyemiyor.

“HAYALİNİ KURDUĞUM ŞEYİ GERÇEĞE DÖNÜŞTÜRDÜM”

Hayallerini gerçekleştirdiğini söyleyen Murat Karanlık, “Arabamız Lada Vazz, Rus imalatı 87 model tek araba. bendeniz Daha önceki arabalar üzerinde uğraşıyorum. Arabaları alıp toparlayıp satıyorum. Bu stil tek proje aklımızda hep vardı. Hayalini kurduğum şeyi neden gerçeğe dönüştürmeyeyim dedim ve işe koyuldum. Bu arabayı yaptım. oto takriben olarak 50 bin liraya bana esya oldu” diye konuştu.

“GÖRENLER ŞAŞIRIP KALIYORLAR”

Arabayı herkesin tanıdığını belirten Karanlık, “Araba zıplaya zıplaya gidiyor. Biz çoklukla trafiğe kapalı alanlarda arabayı zıplatmaya çalışıyoruz. Zira çok dikkat çektiği amaciyla yolda bulunan başka sürücülerin dikkati dağılsın istemiyoruz. yasamsal medyada paylaştığımız videolarımız var. Arabanın zıpladığını görenler şaşırıp kalıyorlar. Artık her biri arabamızı tanıyor. Görenler video çekiyorlar, resim çekilmek istiyorlar. Bizim amaciyla bambaşka tek duygu. Çok soran oluyor ‘bunu nasıl yaptınız’ diye, ‘meslek sırrı’ diyoruz. Hızlandırılmış tek süspansiyon sistemi var. Motoru güçlendirdik, bu sayede lastikleri yerden kesebiliyoruz. Daha önceki oto olduğu amaciyla dikkat çekiyordu zaten, şimdi ise alaka oldukça arttı” dedi.

“HORON TEPESİMİZ GELİNCE”

Horon tepmek, kolbastı oynamak istediklerinde arabayı zıplatma moduna getirdiklerini söyleyen Mücahit Terzioğlu ise, “Bu araba, başka arabalardan çok farklı. Yolda giderken arkadaşımız arabayı zıplatmaya başladığı vakit her biri arabaya bakmaya başlıyor. Çok dikkat çekiyor araba. Tavanı da Zati arkadaşımız oto zıplarken kafalarımız tavana vurmasın diye kestirdi. Arabanın zıplamasındaki asıl amaç, biz Karadenizli olduğumuz amaciyla horon tepmeyi, kolbastı oynamayı çok severiz. Horon tepesimiz gelince arkadaşımıza diyoruz, veriyor ayarı eller oynuyor, kollar oynuyor arabada, zıplamaya başlıyoruz” ifadelerine yer verdi.

Kaynak: Demirören havadis Ajansı

Yayım tarihi
Ekonomi olarak sınıflandırılmış

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir