Kanada’da sıcaklık 50 dereceye kadar çıkarak rekor kırdı! Son 5 günde 486 kişi hayatını kaybetti-haberi

British Columbia Adli Tıp müessesesi Başkanı Lisa Lapointe yaptığı açıklamada, sene bu dönemlerinde yaşanan sıcak sema dalgaları hasebiyle kent genelinde vasati 165 vefat vakası yaşanırken, bu sene rakamın arttığını hatırlattı.

ÖLÜM SAYISI kent NORMALLERİNİN ÜÇ KATI

Lapointe, sıcak sema dalgasının tesirli olduğu nihayet 5 vakit içinde asgari 486 ani vefat rapor edildiğini, bunun da kent normallerinin üç katı olduğunu bildirdi. açıklama ettiği rakamın vefat vakalarında yüzde 195’lik artışa işaret ettiğini belirterek, kaydedilen rakamın tertemiz bildirimlerin sisteme girmesiyle artmasını beklediklerini belirten Lapointe, Bir takım bölgelerde ani ölümlerdeki artış hasebiyle adli tıp görevlilerinin çağrılara cevap vermede geciktiğini aktardı.

EN nihayet REKOR isi 49,9 DERECE

Uzmanlarca “ısı kubbesi” olarak tanımlanan aşırı sıcaklar, British Columbia eyaletinin yanı sıra Alberta, Yukon ve Northwest Territories eyaletlerinde de tesirli oluyor. British Columbia’nın dahil bölgeleri ile Alberta’nın Bir takım bölgelerinde hali hazırda süre gelen aşırı sıcaklarda, en nihayet rekor sıcaklık Lytton kasabasında 49,9 santigrat derece olarak kaydedildi.

Yayım tarihi
Dünya olarak sınıflandırılmış

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir