Kadın polise ahlaksız teklifte bulunan turist, mahkemede çark etti-haberi

Kaleiçi girişi Saat Kulesi önünde Bir gün evvel erken saatlerinde alana gelen olayda, Letonya asıllı İngiliz turist Dmitrijs Solovjovs’i uygulama esnasında durduran yaya devriye polisleri, maske takmasını istedi. Polisin isteğini art çeviren Dmitrijs Solovjovs, polise yanındaki kadın meslektaşını göstererek, “Beğendim, bana göndersene “dedi.

POLİS BİBER GAZINI ÇIKARDI

Bunun üstüne biber gazını çıkaran polis, turistten pasaportunu göstermesini istedi. Pasaportunu göstermeyen Solovjovs, gsm telefonunu çıkararak, yasamsal medya üzerinden canlı yayın yapmaya başladı.

4 SUÇTAN İŞLEM YAPILDI

Yaklaşık 500 metre yürüyüp, gsm telefonu ile yaşananları görüntüleyen turisti, polisler de telefonları ile görüntüledi. Dmitrijs Solovjovs, haber verilmesi üstüne gelen asayiş ekibine bacağındaki izi göstererek, polislerin kendisini köpeğe ısırttığını öne sürdü. Ekip aracına binmeden evvel kendisine uzatılan maskeyi de takmayan Solovjovs, araç içinde polisin ısrarı üstüne maskeyi taktı ama çenesinin altında tuttu. Solovjovs, derhal peşinden zabita merkezine götürüldü. Dmitrijs Solovjovs hakkında, ‘polise mukavemet’, ‘hakaret’, ‘cinsel taciz’ ve ‘maske takmamak’tan işlem yapıldı. İngiliz turiste, ‘maske takmamak’tan 900 Lira da karar uygulandı.

“SÖZLERİM YANLIŞ TERCÜME EDİLDİ”

Dmitrijs Solovjovs, emniyetteki işlemlerinin derhal peşinden bu erken adliyeye derhal sevk edildi. İngiliz turist, savcılıktaki ifadesinde, sözlerinin yanlış anlaşıldığını öne sürdü. Solovjovs, yaşadıklarının yanlış tercümeden kaynaklandığını savunarak, “Beni evvel zabita durdurduğunda maske sordu ve bendeniz ayrıldım. Dönüşte baktım, polisin yüzünde maske yoktu. Bu sefer bendeniz sordum, neden maskesi olmadığını. O andan bu yana ortam gerildi. Kadın polisin yanındaki polisin yanlış çeviri etmesinden dolayı bunun benzeri tek olay başıma geldi” dedi.

‘Polise mukavemet’, ‘hakaret’ ve ‘cinsel taciz’ suçlamasıyla nöbetçi sulh karar hakimliğine çıkarılan Dmitrijs Solovjovs, hür bırakıldı. Soruşturmaya göre, Solovjovs ile alakalı dava açılıp, açılmamasına karar verilecek.

Kaynak: Demirören havadis Ajansı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.