Kaçak telefonlara atılan IMEI numarası başınızı derde sokabilir-haberi

Gelişen teknoloji ile yükselen tertemiz kuşak gsm telefonları binlerce liraya satılıyor. Bol özellikli cep telefonu almak istek eden vatandaşlar ise Parasal durumlarına ahenk gösteren olarak gördükleri spot olarak tabir edilen kaçak ürünlere yöneliyor. vatan dışından kazançlan spot telefonlara pasaport kaydı yapılmadığı sürece 120 vakit var olan kullanım süresi sonrası kapatılıyor. Telefonları kapatılmaması amaciyla kullanılmayan tek başka telefona ait IMEI numarasını tertemiz telefona geçiren ve telefonunu kullanıma açan vatandaşlara mühim tek ikaz telefonculardan geldi.

“DAHA ÖNCE SUÇA KARIŞMIŞ IMEI OLABİLİR”

Uzun yıllardır Gaziantep‘in gsm telefonu satış ve teknik servis merkezi var olan Turistlik Çarşıda telefonculuk yapan Cahit Arslan, “Stop telefona atılan IMEI sıhhatli değil, telefona atılan IMEI numarası dahada evvel suça karışmış olması vaziyetinde hatri sayilir büyüklükte meseleler yaşıyorsunuz” dedi.

Müşterilere tanınmamış tek markayı önermediklerini belirten Arslan, bu cihazlarında emin yerlerden alınması gerektiğini söyledi.

“BİLİNEN CİHAZLARI KULLANIN”

Ülke ekonomisi yerine da garantili telefonların alınması gerektiğini belirten Arslan, “Batı bölgelerinde faturasız tek cihazı almazlar ama Güneydoğu’da her biri özelliğine bakar alır kullanır ama bunu öneri etmiyoruz. Zira markası bilinmeyen tek cihazın ekranı kırıldığı vakit burada bulmamız imkansız ve telefon çöp oluyor. Bilinen tek cihazda her biçimde parçası bulunur parası da zarar olmaz ” sözlerini kaydetti.

Telefon almak isteyenlerin netlikle tek bayii veyahut emin işyerlerinden alınması gerektiğini kaydeden Arslan, önceliğin her vakit kayıtlı ve garantili telefonlar olması gerektiğini hatırlattı.

Kaynak: İhlas havadis Ajansı / RESUL YANBUL

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.