İzmirli cimnastikçi Sıla Karakuş'a çiçekli karşılama-haberi

Rusya’nın Soçi şehrinden düzen eden Trampolin Cimnastik Avrupa Şampiyonası’nda Konyalı Elif Çolak’la birlikte gençler senkronizede gümüş madalya kazanarak ülkemiz yerine tek ilki gerçekleştiren İzmirli Sıla Karakuş ve hatri sayilir büyüklükte erkeklerde finalde yarışan Gürkan mutluluk dolu ile Hüseyin Engin Yontucu, şehre dönüşlerinde Adnan Menderes Havalimanı’nda çiçeklerle karşılandı.

Tarihe geçen 17 yaşında olan ulusal cimnastikçi Sıla, “Bir amaç koyup ona sonuna civarindan inandık. Ailem, takım arkadaşlarım ve antrenörümle hep birlikte başardık. Gururluyuz. Bu başarıyı evvel bizim yaşamamızın mutluluğunu yaşıyoruz, çok mutluyuz. Bundan ardindan sene nihayetinde hayat Şampiyonası var. Aynı madalyayı orada da kazanmayı hedefliyoruz. hatri sayilir büyüklükte amaç olarak da Olimpiyat Oyunları’nda madalya hedefliyoruz” diye konuştu.

MURAT ESKİCİ: CİMNASTİKTE ALTIN ÇAĞ

Türk cimnastiğinin nihayet senelerdeki uluslaraları madalyalarla altın çağını yaşadığını ifade eden İzmir Gençlik ve Spor İl Müdürü Murat Eskici ise “Özellikle İzmir altın tarihini yaşıyor. Emeği geçen herkesi içtenlikle kutluyorum. Bu ekip işi. Kulübünden sporcusuna, ailesine hepsi ekip işi. Hepsinin tek hedefi var. Türk bayrağını en iyi şekilde dalgalandırmak. Kardeşimiz ülkemizin, milletimizin gururu oldu. Olimpiyatlarda başka sporcularımız başarılar getirerek Türk bayrağını dogruluk ettiği yerde en iyi şekilde dalgalandırmaları bizim hatri sayilir büyüklükte tek hayalimiz” dedi.

İSMAİL GÖKTEKİN: TRAMPOLİN MADALYAYA ADAY

ülkemiz Cimnastik Federasyonu Asbaşkanı İsmail Göktekin, “Bu tek takım işi. Bakanlığımızın olimpik ve THOM proje kapsamında kurmuş olduğu sistemle çocuklarımız madalya almaya başladılar. Tokyo Olimpiyatları’na 5 sporcu ile katılacağız. İnşallah 2024 Olimpiyatları’nda trampolinde katılan sporcumuz olacak. Trampolin de artık madalyaya aday branşlar içerisinde. Sporcumuzu, kulübünü, İl Müdürlüğünü kutlama ediyorum” şeklinde konuştu.

SILA’NIN AİLESİ GURURLU

ulusal sporcu Sıla’nın annesi Tülay Karakuş, karşılama töreninde, “Şu anda çok heyecanlıyız. Bu gururu, sevinci yaşattığı amaciyla evvel kızıma, ardindan camiaya federasyona emeği var olan herkese çok teşekkür ediyorum” dedi. Baba Haydar Karakuş, “Ülkemiz adına, bizim adımıza, İzmir yerine Sahiden çok mutluyuz. Ülkemizde bunun benzeri tek tarihi başlangıç yaptığı amaciyla kızımızla gurur duyuyoruz. Sporda da nihayet dönemlerde başka ağabeylerinin aldığı başarıları misal alarak kızım çalışmalarına dahada da çaba ederek ayni ritimde devam etti. Tarih yazdılar; kutlama ediyorum, çok mutluluk dolu ve gururluyuz” yorumunu yaptı.

  • jimnastik

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir