İzmir il binasına yapılan baskınla ilgili HDP’den ilk açıklama: Binamız ateşe verildi-haberi

İzmir’de HDP kent binasına giren şüpheli, erken saat 11:00 sıralarında çevrenine rast gele silahla ateş etti. olay adina gelen polis, 7 katlı binanın bulunduğu sokağın etrafını güvenlik şeridiyle çevirdi ve yaya geçişine kapattı.

BİR KİŞİ yasamini KAYBETTİ, BİR KİŞİ GÖZALTINDA

Özel harekat polisler, bölgeye giriş çıkışları kapattı. Saldırıyla alakalı tek kuşkulu gözaltına alınırken, yapı içinde bulunan tek kişinin hayatını kaybettiği öğrenildi.

“BİNAMIZ ATEŞE VERİLDİ”

Saldırı sonrası HDP genel Merkezi’nin resmi Twitter hesabında yapılan açıklamada, “Binamız ateşe verildi. İçeride görevli tek arkadaşımız bulunmakta. Saldırının faili de azmettiricileri de bellidir. rastgele tek olumsuzluktan iktidar ve kışkırtıcılar sorumlu olacaktır.

“HDP’LİLER İL BİNAMIZDA TOPLANIYOR”

İzmir’deki provokasyon ve alçakça saldırıya karşı HDP’liler Konak’ta bulunan kent binamızda toplanıyor. Her hücum korkak saldırganları küçültürken, partimize sahiplenmeyi arttıracaktır.” ifadeleri yer aldı.

HDP kent binasına silahlı baskın! tek kişi hayatını yitirdi, saldırgan gözaltında

HDP kent binasına silahlı baskın! tek kişi hayatını yitirdi, saldırgan gözaltında
Son Dakika! AK Parti genel reis Yardımcısı Dağ'dan HDP İzmir kent binasına düzen eden saldırıya ait açıklama: Kınıyorum

Son Dakika! AK Parti genel reis Yardımcısı Dağ’dan HDP İzmir kent binasına düzen eden saldırıya ait açıklama: Kınıyorum
Son Dakika! Valilik'ten HDP İzmir kent binasına yapılan saldırıya ait evvel açıklama: Saldırgan Daha önceki tek sağlık çalışanı

Son Dakika! Valilik’ten HDP İzmir kent binasına yapılan saldırıya ait evvel açıklama: Saldırgan Daha önceki tek sağlık çalışanı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.