İzmir depreminin mucize bebeği Ayda, Bornova’da başkanlık koltuğuna oturdu-haberi

İzmir’de geçen sene 30 Ekim’de yaşanan depremde yıkıntı altından 91 saat ardindan çıkarılan ve umudun simgesi vaziyete gelen dört yaşında olan Ayda Gezgin, 23 Nisan ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kapsamında Bornova Belediye Başkanı Mustafa İduğ‘un koltuğuna oturdu.

DEPREM MAĞDURU ATAKAN DA OTURDU

Babası Uğur Gezgin ve ağabeyi Atakan Gezgin ile birlikte Bornova Belediyesine gelen Ayda Gezgin’i reis Mustafa İduğ karşıladı. Başkanlık makamına oturan Ayda, salgın hasebiyle kapalı var olan okulların açılmasını ve belediyenin de tek anaokulu açmasını istedi. Ayda’nın derhal peşinden koltuğa oturan Atakan Gezgin de depremde kaybettikleri analari Fidan Gezgin’in adinin Atatürk Mahallesi’ndeki hanelerinin yakınında bulunan parka verilmesini istedi.

ÇOCUKLARIN TALEBİNE SÖZ VERDİ

Çocuklarla hasbihal ederek armaganlar takdim eden İduğ, kardeşlerin taleplerini adina getirme sözü verdi. İduğ, yaptığı açıklamada, 23 Nisan ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kapsamında Ayda ve Atakan ile 2015 seneninde hayatını kaybeden belediye reis yardımcısı Muhammet Yıldız’ın torunlarını ağırladıklarını belirtti.

“BURUK BİR mutluluk dolu olmak YAŞIYORUZ”

Depremde hayatını yitiren Feryal Özge Tekin (14) ve Ömer Yiğitcan Tekin’in (4) isimlerini de hanelerinin yakınındaki parka verdiklerini hatırladan İduğ, “Buruk tek mutluluk dolu olmak yaşıyoruz. Umarım salgın biter 23 Nisanları Önceden olduğu benzeri hep birlikte sokaklarda kutlarız. ülkemiz ve bütün dünyaya sağlık diliyorum” diye konuştu.
Baba Uğur Gezgin de Belediye Başkanı İduğ’a teşekkür etti.

Kaynak: Anadolu ajansı / Mustafa Güngör

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir