İstanbul’da sahil kesimlerinde hissedilen gaz kokusu paniğe neden oldu-haberi

Gece saatlerinde şehrin kıyı kesimlerine yakın ilçelerde dağılan gaz kokusu paniğe neden oldu. Bakırköy’den Silivri’ye civarindan uzanan yoğun gaz kokusu yurttaşları endiseli etti. Vatandaşların ihbarı üstüne İGDAŞ ekiplerinin yaptıkları incelemeler neticeninde gaz kokusunun saat 02.00 sularında Bakırköy açıklarından Avcılar istikametine seyretme seklinde var olan tek doğal gaz tanker gemisinden kaynaklanan sızıntı hasebiyle geminin güzergahındaki ve çevredeki ilçelere dağıldığı alana çıktı.

“NEREDEN KAYNAKLANDIĞINI ANLAYAMADIK”

Avcılar sahiline koşu amaciyla çıktığını söyleyen Mehmet Ayyıldız, “Ben çogunlukla her erken burada koşuya çıkarım. bu erken de koşuya çıktığımda saat 02.30 sıralarında yoğun miktarda tek gaz kokusu vardı ama belli tek noktaya kadardı. Belli tek noktaya civarindan gaz vardı, belli tek noktadan ardindan gaz kokusu kesiliyordu. dahada ardindan 03.30-03.45 benzeri de koku kesildi. Ama nereden kaynaklı neyden kaynaklı onu bilemiyoruz. Koşarken baktım belki sağdan soldan tek doğal gaz kaçağı olursa alakalı noktalara tek haber verelim diye ama göremedik, elbet yoğun miktarda vardı. Koku vardı ama nereden kaynaklandığını teknik olarak bilemiyordum. Koşu esnasında kıyı kenarına yanaşan tek yük gemisi vardı. Ama hangi kasıtla hangi nedenle burada kıyıya doğru yanaştığını bilmiyorum. yurttaş olarak acep yağ mı akıtıyor denize diye baktık ama tek şey göremedik. Zati gemi gittikten ardindan koku da Tamamiyle yok oldu” dedi.

“TEDİRGİN OLDUM”

Kısa süreli panik yaşadığını belirten Ayyıldız, sözlerine şöyle ayni ritimde devam etti:

“Yoğun miktarda tek gaz kokusu vardı. acep tek kaçak mı var çünkü dahada evvel medyadan da takip ediyorduk, gaz sıkışmasından kaynaklı patlamalar oluyordu. bendeniz o nedenle koşumu yarım bıraktım. Normalde dahada çok sürüyordu koşum ama o gaz kokusunu aldıktan ardindan tek endiseli olduğumdan dolayı koşumu da yarım bıraktım”

Kaynak: İhlas havadis Ajansı / MUHAMMET EMİN ARSLAN

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir