İsrail’in Gazze’deki zulmüne Avrupa’dan destek üstüne destek! Avusturya’nın ardından Çekya da bayrak çekti-haberi

İsrail’in Gazze‘de Filistinlilere baz alinarak katliamlarına Avrupa sahip çıkmaya ayni ritimde devam ediyor. Bir hayli ülkenin reaksiyon göstermesine karşılık Bir takım ülkeler İsrail’e İsrail’den çok destek verip Kırımı meşrulaştırmaya çalışıyor.

DÜN AVUSTURYA BUGÜN ÇEKYA

Dün Avusturya Başbakanı Sebastian Kurz’un direktifiyle Başbakanlık binasına İsrail bayrağı çekilirken, bu erken de aynı desteği Çekya sergiledi.

PRAG KALESİNE İSRAİL BAYRAĞI ÇEKİLDİ

Çek Cumhurbaşkanı Milos Zeman, Prag kalesinden Avrupa Birliği bayrağını indirip adina İsrail bayrağını çektirdi. su bayrağının indirilmesi ve İsrail bayrağının çekilmesi esnasında askeri merasim düzenlenirken, bando ve mızıka ekibi de marşlarla bu anlarda bayrağın çekilmesine eşlik etti.

AVUSTURYA’DA BAŞBAKANLIK BİNASINA ÇEKİLMİŞTİ

Avusturya Başbakanı Sebastian Kurz’dan İsrail’e skandal tek destek geldi. Kurz akılalmaz tek harekete imzasini atarak destek amaciyla başbakanlık binasına İsrail bayrağı çektirdi. İsrail bayrağı başbakanlık binasının çatısında dalgalandırıldı.

CUMHURBAŞKANLIĞI SÖZCÜSÜ KALIN’DAN TEPKİ: AKLIN, VİCDANIN SUSTUĞU NOKTA

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın yasamsal medya hesabından yaptığı paylaşımla Kurz’a kati reaksiyon gösterirken, Kurz’un paylaşımına Netanyahu’nun erkek çocuğu Yair Netanyahu teşekkür etti. Cumhurbaşkanlığı sözcüsü İbrahim Kalın da Avusturya’daki bu manasız desteğe reaksiyon göstermiş “Avusturya Başbakanı destek amaciyla başbakanlık binasına İsrail bayrağı çektirmiş. Aklın, vicdanın, insanlığın sustuğu nokta. Siz bunun benzeri davrandıkça İsrail dahada pervasızca saldıracak. Umarım Avusturya ve Avrupa’nın  us ve kalp sahibi insanları bu tarz-ı siyasete reaksiyon gösterir” ifadelerini kullanmıştı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.