İsrail, saldırılarına tepki gösteren Bella Hadid’e adeta savaş açtı-haberi

Filistin asıllı Amerikalı model Bella Hadid, İsrail‘in Filistin’e baz alinarak saldırılarına reaksiyon göstererek, New York şehrinde düzen eden Filistin’e destek protestosuna katıldı. O anlarda sosyal medya hesabından paylaşımlar yapan Hadid, tek Bölüm takipçilerinin eleştiri hedefi oldu.

İSRAİL DEVLETİNİ ORTADAN KALDIRMAYA ÇALIŞMAKLA SUÇLANDI

Yapılan paylaşımda Bella Hadid’in Bir gün evvel Brooklyn’deki gösterilerde çekip ardindan da yasamsal medya hesabından paylaştığı videoya da yer verildi. Paylaşımda Hadid’in bu davranışlarının İsrail devletinin ortadan kaldırılması çağrısı olduğu savunuldu. Paylaşımda “Bella Hadid benzeri ünlüler Yahudilerin denize dökülmesini savunduklarından bu İsrail devletinin ortadan kaldırılması çağrısı mananına gelir. Bu İsrail- Filistin meselesi olmamalı. Bu tek insanlık meselesi olmalı. Yazıklar olsun sana” cümleleri yer aldı.

GÖSTERİLERE KATILMIŞTI

New York’ta yapılan gösterilerde çekilen resimlerini yasamsal medya hesabından paylaşan model, “Şu vakit bunun benzeri hissediyorum. Bu civarindan güzel, zeki, saygılı, sevgi dolu, nazik ve eli açık Filistinlinin çevreninde olmak… bütün hissettiriyor. Filistin hür kalana civarindan Filistin’e özgürlük” ifadelerini kullanmıştı.

Bella Hadid, İsrail'in Filistinlilere baz alinarak saldırılarına yasamsal medyasından verdi veriştirdi

Bella Hadid, İsrail’in Filistinlilere baz alinarak saldırılarına yasamsal medyasından verdi veriştirdi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.