İsrail ordusu Gazze sınırına mühimmat ve tank sevkiyatı yapmaya başladı-haberi

Mescid-i Aksa’yı basarak Filistinli sivillere saldıran İsrail, tepkilere karşın art adım atmıyor. suçsuz Filistin halkını ablukaya alan İsrail ordusunun Gazze hududundaki hareketliliği, endişeleri artırdı.

İsrail ordusunun saldırılara ayni ritimde devam etme hazırlığında olduğu alana çıktı. İsrail silahlı gücünden yapılan açıklamada, Gazze hududundaki birliklere takviye 5 asker gönderildiği aktarıldı. Tansiyonun düşürülmesi çağrılarına uymayan İsrail ordusu, Gazze hududuna şimdi de tank ve ağır silah yığmaya başladı.

FİLİSTİN HALKI ÇARESİZCE BEKLİYOR

Yaşanan bu gelişmeden ardindan laf sahibi ülkelerin Daha dur dememiş olmaması İsrail’i dahada da cesaretlendiriyor. İsrail’in sema saldırıları karşısında savunmasız var olan Filistinliler ise dünyanın bu saldırganlığa nihayet vermesini bekliyor.

NELER YAŞANDI?

İşgal altındaki doğu Kudüs, Şeyh operatör Mahallesi’nde yaşayan Filistinlilere mecburi göç tehdidi hasebiyle gergin günlere oyun alani/sahne oluyor. İsrail polisinin Mescid-i Aksa’daki saldırıları da mukaddes Şehirdeki gerilimi tırmandırıyor.

İsrail polisi, 7 Mayıs’ta yatsı namazı esnasında Mescid-i Aksa’yı basarak, cemaate plastik Mermi ve ses bombalarıyla müdahale etmişti. alanda tansiyonu artıran saldırıda, 205 Filistinli yaralanmıştı.

İsrail polisi, bu erken da fanatik Yahudilerin baskınını engellemek amaciyla Mescid-i Aksa’da nöbet tutan Filistinlilere göz yaşartıcı gaz, plastik Mermi ve ses bombalarıyla saldırmış, olayda 331 kişi yaralanmıştı.

Mescid-i Aksa Çevrenindeki saldırıların derhal peşinden Hamas’ın İsrail’e roketlerle hücum düzenlemesine İsrail harp uçaklarıyla karşılık vermiş ve 10’u çocuk, tek kadın olmak üzere 28 sivil hayatını kaybetmişti.

Son dakika Gazze'den İsrail tarafına yapılan roket saldırılarında iki İsrailli sivil hayatını kaybetti

Son dakika Gazze’den İsrail tarafına yapılan roket saldırılarında iki İsrailli sivil hayatını kaybetti
Gazze'deki direniş grupları, İsrail'e karşı 'Kudüs'ün Kılıcı' operasyonunu başlattı

Gazze’deki direniş grupları, İsrail’e karşı “Kudüs’ün Kılıcı” operasyonunu başlattı
Son Dakika: İsrail'in saldırıları neticesi hayatını kaybedenlerin sayısı 28'e yükseldi

Son Dakika: İsrail’in saldırıları neticesi hayatını kaybedenlerin sayısı 28’e yükseldi
Dünyanın izlediği zulme Yahudilerden reaksiyon var: İsrail harp istiyor

Dünyanın izlediği zulme Yahudilerden reaksiyon var: İsrail harp istiyor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir