İsrail basını sızdırdı! Polis amiri, kapalı toplantıda Netanyahu’yu yerden yere vurmuş-haberi

İsrail’in Filistinlilere baz alinarak baskı ve şiddeti her geçen vakit artarken, İsrail ordusunun Filistinlilere baz alinarak orantısız güç kullanması da hatri sayilir büyüklükte reaksiyon çekiyor.

KAPALI TOPLANTILARDA NETEANYAHU’YA ELEŞTİRİ

Gazze’yi füzelerle vuran İsrail’in saldırılarda çok sayıda bebek hayatını kaybederken, İsrail ordusunun tavrı hasebiyle memleket içinde de kriz çıktığı öğrenildi.

İsrail basınında bulunan tek habere göre polis amiri Kobi Shabtai’nin kapalı toplantılarda, Başbakan Binyamin Netanyahu’ya ağır eleştirilerde bulunduğu ve sivil olaylara ordunun müdahale etmesinin yanlış olduğunu söylediği alana çıktı.

“NETANYAHU’NUN İSTEĞİYLE devinim EDİLİYOR”

Shabtai’nin İsrail ordusunun sivil gösterilere karışmasının Netanyahu hükümetinin istekleri doğrultusunda olduğu ve Netanyahu’nun bunu engellemek istemediğini söylediği belirtildi.

Polis amiri Shabtai, olayların sorumlusu olarak da Netanyahu’yu işaret etti.

Son olarak Lod şehrinde öldürülen Filistinli gencin cenazesine İsrail ordusunun müdahale etmesi neticesi olaylar dahada da büyümüştü.

“ORDU MÜDAHELE ETMEMELİ”

İsrail basınına göre zabita amiri Kobi Shabtai’nin kapalı toplantıda, “İsrail ordusunun sivil olaylarla ilgilenmek amaciyla ne eğitimi ne de tecrübesi var. Eğitimsiz ve silahlı insanlardan oluşan İsrail ordusu ise yaşanan insanlık dramının sebebi” ifadelerini kullandı.

Diğer istikametten Netanyahu’nun Shabtai’nin tekliflerini dikkate alıp almayacağı veyahut Shabtai’nin görevine ayni ritimde devam edip edemeyeceği ise heyecan ediliyor.

İSRAİL’İN SALDIRILARINDA yasamini KAYBEDENLERİN SAYISI ARTIYOR

Gazze Şeridi’ndeki Filistinli direniş grupları, İsrail polisinin işgal altındaki doğu Kudüs’te bulunan Mescid-i Aksa ve Şeyh operatör Mahallesi’nden çekilmesi amaciyla 10 Mayıs Pazartesi bugünü mahalli saatle 18.00’e civarindan süre tanımıştı.

İsrail polisinin Mescid-i Aksa ve Şeyh Cerrah’tan çekilmemesi üstüne Filistinli direniş grupları İsrail’e çok sayıda roket fırlatmıştı.

Bunun üstüne İsrail ordusu, Gazze Şeridi’ne baz alinarak “Surların Muhafızı” isimiyle askeri harekât başlatıldığını bildirmişti.

İsrail’in 10 Mayıs Pazartesi gününden bu yana Gazze’nin çeşitli bölgelerine düzen ettiği saldırılarda, 18’i çocuk, 8’i kadın olmak üzere 87 Filistinli hayatını kaybetti, 530 kişi yaralandı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.