İspanya'dan flaş yorum! \”Alex Moreno Galatasaray'da başarılı olur\”-haberi

Galatasaray ‘ın sol bek amaciyla tasima listesinde bulunan Alex Moreno ile alakalı flaş izahlar geldi. La Liga ekibi Real Betis’e yakınlığıyla Bilinen İspanyol medya mensubu Manolo Nieto, TRT Spor’dan zirve Tecimer’e hususi açıklamalarda bulundu. Galatasaray’ın gündeminde var olan Alex Moreno’nun oyun tarzı ve karakteri ile alakalı da açıklamalarda bulunan Nieto, “Galatasaray ısrarcı tavrını korursa, tasima noktalanır.” dedi.

İlgili Haberler
Son dakika! Burak Elmas’tan tasima açıklaması: Kurzawa, Alioski ve van Aanholt ile görüştük!

‘Çizgiye inmeyi çok seviyor’

“Alex Moreno oldukça ofansif tek sol bek. İkili mücadele vermeye girmekten çekinmiyor ve nihayet çizgiye inmeyi çok seviyor. Karşısındaki defansı her vakit şaşırtmaya çalışıyor. beklemediginiz vakitlerde topun istikametini değiştirebiliyor. Hücum yapması gerektiğinde takım arkadaşlarıyla iyi anlaşıyor ve geçiş oyununda gayet başarılı tek performans çiziyor.

Hücumu seven tek futbolcu olduğu amaciyla Galatasaray’ın aradığı sol bek Moreno olabilir. Sarı kırmızılıların oyun anlayışına ahenk gösteren tek oyuncu olduğunu düşünüyorum. Bire tek savunmada hiçbir meselesi yok ve çoklukla dar alanda acele çözümler üretebiliyor.”

“Türkiye’ye gelirse acele ahenk sağlar”

Alex Moreno’nun zaafları ile alakalı da konuşan Nieto, şu ifadelere yer verdi: “Bu özelliklerinin aksine, sema toplarında yeteri civarindan başarılı olduğunu söyleyemem. Ani gelişen rakip takım ataklarında adamını kaçırabiliyor. Dolayısıyla onla birlikte beraber oynayan takım arkadaşlarına defansif manada belli tek süre dahada çok yük düşebilir. Defansta Moreno’nun yükünü azaltabilirlerse, oyuncu belli tek süre dahada çok huzurlu edip hücuma destek olabilir.“

Futbolculuğuna ekstradan oyuncunun yasamsal özellikleriyle alakalı de konuşan Nieto: “Alex Moreno Türkiye’ye gelirse, acele ahenk sağlayacaktır. Karakterinden laf edecek olursak, gayet ahenk gösteren tek futbolcu. Real Betis’e tasima olduğunda takıma hızlıca ahenk sağladı ve bu konuyla alakali hiçbir sıkıntı yaşamadı. Eğlenceli, hayat dolu tek kişiliğinin olduğunu söyleyebilirim.” sözleriyle oyuncunun kişiliği hakkındaki fikirlerini sürdürdü.

Galatasaray’ın evvel teklifinin iki milyon avro olduğunu belirten İspanyol gazeteci, masadaki fiyatın üç milyon avro bandına çıkması vaziyetinde oyuncunun Galatasaray’a transferinin önünün açılabileceğini bildirdi.

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir