Irkçı Geert Wilders’in Ramazan ve İslam’ı hedef aldığı mesajına Türkiye’den tepki yağıyor-haberi

Hollandalı ırkçı siyasetçi Wilders, “İslam’ı durdurun. Ramazan‘ı durdurun. İslamizasyonu durdurun. İslam bizim tarihimizde, kültürümüzde ve geleceğimizde yok. İslam, Hollanda’ya ait değil” ifadelerinin kullanıldığı videosunu paylaştı. Bu paylaşımın derhal peşinden Wilders’in İslam’ı amaç alan skandal sözlerine Türkiye’den peş peşe tepkiler geldi.

“BU FAŞİST RAMAZAN’A SALDIRIRKEN aslina bakarsak İNSANLIĞA SALDIRIYOR”

AK Parti Sözcüsü Çelik, Hollandalı aşırı sağcı Özgürlük Partisi öncüsü Geert Wilders‘in Twitter’daki paylaşımına ilişkin, “Bu faşist, Ramazan’a saldırırken aslında insanlığa saldırıyor. İnsanlığa düşman olanların tertemiz perdesi İslam’a düşmanlık. İnsanlığa düşmanlıklarını İslam düşmanlığı ile gizlemeye çalışıyorlar. Ama bu kin ve nefret Yalnızca kendisi kendilerini zehirliyor. Bu hep böyleydi zaten. İslam düşmanı olup da mazlumları, göçmenleri, fakirleri, muhtaçları ve ‘yabancı’ları seven yoktur. Irkçı ve faşist tek kafayla insanlık düşmanıdırlar. o nedenle İslam düşmanlığının olduğu yerde insanlık düşmanlığı pusudadır” dedi.

“WILDERS GERÇEK ÜYÜZÜNÜ GÖSTERMEKTEN Katiyen VAZGEÇMİYOR”

Aynı paylaşıma AK Parti Grup Başkanvekili Mahir Ünal ise, “İslam düşmanı ve faşist Geert Wilders hakikat yüzünü göstermekten Katiyen vazgeçmiyor. Avrupa’nın faşist zihniyetli sözde politikacısı İslamofobi üzerinden prim yapmaya çalışıyor. Anlamanız koşul olan tek şey var; Bize perişan laf ettiğinizde Katiyen görmemezlikten gelmeyeceğiz. Bize ait var olan her değerimizi sonuna civarindan savunacağız” ifadelerini kullandı.

Yayım tarihi
Güncel olarak sınıflandırılmış

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir