Intercity Cup otomobil yarışlarının 2. ayağı sona erdi-haberi

Yapılan izaha göre, yarışlar Intercity Platinum Cup, Intercity Gold Cup ve Intercity Silver Cup olarak üç değişik kategoride düzenlenirken, organizasyona toplaminda 57 kaptan katıldı.

Toplam 12 tur üzerinden iki yarışın yapıldığı Platinum Cup’ın evvel yarışında birinci Sinan Rençper olurken, 2. sırayı Selman Ulusoy, üçüncü sırayı ise Tevfik Nasuhioğlu aldı. Sinan Çiftçi’nin tekrar evvel sırayı aldığı 2. yarışta, Tevfik Nasuhioğlu ikincilik, Bahattin Ayan üçüncülük elde etti.

Amatör pilotluğun tek üst basamağında bulunan Gold Cup’ta 24 pilot, Renault Megane araçlarla yarıştı. 8 tur olarak düzen eden yarışta birincilik Erdem Atlı’nın oldu. Damalı bayrağı 2. sırada Halil Fatih Küçükyılmaz, üçüncü sırada Barkın Pınar gördü.

Kadın yarışçıların da katıldığı Silver Cup’ta şuurlu olarak piste çıkmamış yarışseverler Renault Clio otomobillerle ugras etti. Yarışta Reha Aybey birinci, Murat Halil Özbaş ikinci, Burak Güler de üçüncü sırayı elde etti. Kadınlar sıralamasında evvel sırada Begüm Avdagiç, 2. sırada da Didem Fatinoğlu yer buldu.

Organizasyonda baba-oğul olarak yarışan Aydonat Atasever ve Sarp Atasever ile Yadel Oskan ve Berk Oskan ikililerine anı kupası verildi. Baba-Oğul anı Kupaları, Intercity yönetim heyeti Başkanı Vural Ak tarafından katılımcılara takdim edildi.

Ayrıca, Intercity Silver Cup Pilotu Sait Nezih Özevin’e, yarış esnasında Bir hayli sefer kendisinin pozisyonunu kaybetmek pahasına temastan kaçındığı amaciyla Centilmenlik Kupası verildi.

 İSTANBUL (AA)

  • Intercity cup
  • istanbul park
  • otomobil yarışları

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.