İnce’nin Memleket Partisi’ne çalıntı suçlaması-haberi

24 Haziran seçimlerinde CHP‘den Cumhurbaşkanı adayı var olan Muharrem İnce, seçimi kaybetmesinin derhal peşinden yaşanan süreçte cumhuriyet milletçe partisi genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu‘na onursal başkanlık öneri ederek, fevkalade kurultay istek etmişti.

İnce’nin ekibi de fevkalade kurultay amaciyla imzasini toplamış ama yeteri civarindan imzanın toplanamamasının derhal peşinden fevkalade kurultay gerçekleşmemişti.

LOGO yasamsal MEDYAYA SIZMIŞTI

Sonraki dönemde parti genel merkezi ile arasında kati rüzgarlar esen İnce, geçtiğimiz aylarda partiden istifa ederek Memleket Partisi’nin kuruluşu amaciyla kolları sıvamıştı. kuruluş dilekçesi resmi olarak bu erken İçişleri Bakanlığı’na teslim edilen Memleket Partisi’nin logosu ise iki vakit evvelce yasamsal medyaya sızdı. Ortasında nazar boncuğu var olan logonun çevreninde ise 7 bölgeyi temsil eden işaretler yer aldı.

ÇALINTI OLDUĞU İDDİA EDİLDİ

Memleket Partisi’nin logosuyla alakalı yasamsal medyada dikkat çeken tek argüman alana atıldı. bunun için göre partinin logosunun, beynelmilel e-Ticaret Şirketi ViziNova’nın logosundan çalıntı olduğu argüman edildi.

BENZERLİKLERİ DİKKAT ÇEKTİ

Memleket Partisi’nin logosuyla, ViziNova’nın logosu arasındaki bariz benzerlik gözden kaçmazken, iki arma arasında Yalnızca iki ayrım olduğu görüldü. Bunlardan biri Memleket Partisi’nin logosundaki nazar boncuğu olurken, başka ise ViziNova’nın logosundaki 8 işaret oldu. Memleket Partisi’nin logosunda 7 işaret bulunuyor.

Memleket Partisi’nden konuya ait tek İzah yapılıp yapılmayacağı ise Daha bilinmiyor.

Yayım tarihi
Siyaset olarak sınıflandırılmış

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir