İmamoğlu’nun cumhurbaşkanlığı adaylığına CHP yönetiminden itiraz: İstanbul kaybedilebilir-haberi

CHP Parti İçi Eğitim Sorumlusu Prof. Dr. Aytuğ Atıcı, millet İttifakı’nın Cumhurbaşkanı adayının kim olacağına değin çarpıcı açıklamalarda bulundu.

“ÖNCELİKLE BİR DÖNEM dahada KAZANMALILAR”

Milliyet’in haberine göre Atıcı, adaylığı konuşulan Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş‘ın da İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu‘nun da tertemiz seçildiğini belirterek “Öncelikle o görevi net tek şekilde yapmalılar ve orada kök salmalılar. tek asama dahada orayı kazanmalılar. Ve Meclis çoğunluğunu elde etmeliler. Yavaş’ın ve İmamoğlu’nun oradan ayrılması vaziyetinde bizim İstanbul’u ve Ankara’yı tekrar alma ihtimalimiz düşer” dedi.

“BÖYLE BİR ŞEHRİ ELDEN KAÇIRMAMAK GEREKİR”

Atıcı, “Millet İttifakı içinden çıkacak Cumhurbaşkanı adayı İYİ Parti seçmeninin de HDP seçmeninin de ‘hayır’ demeyeceği tek insan olmalıdır. Buradan yola çıkmak lazım. Bu insanlara hemide İYİ Parti hemide HDP oy verir mi? Örneğin Mansur Yavaş’a İYİ Parti blok oy verir, cumhuriyet milletçe partisi blok oy verirken, HDP oy verir mi bilmiyorum. Bunu düşünmek lazım. İmamoğlu’na her biri oy verir mi, bilmiyorum, bunun için bakmak lazım, oy veriyor olsa dahi İstanbul benzeri tek metropolü elimizden kısa müddetliğine de olsa kaçırmamamız gerekir. O denkleme koyduğunuz vakit iki tarafın da oy vermesi koşul olan birisi olmalıdır” ifadesini kullandı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.