İmamoğlu tam kapanmada elini taşın altına soktu! İstanbullulara dört müjde birden verdi-haberi

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, yurttaş amaciyla tek sıra destek açıkladı. İmamoğlu, tam kapanma dönemine ilişkin; İBB kiracılarından, ihtiyaci var olan vatandaşlara, fatura borcu olanlardan sağlık çalışanlarına civarindan Bir hayli kişiye müjde verdi.

“MAYIS ayi içinde KİRA ALMAYACAĞIZ”

İmamoğlu 17 hergün tam kapanma döneminde İBB kiracılarından kira almayacaklarını söyledi. yasamsal medyadan İzah yapan İmamoğlu, “İBB olarak kiracılarımıza tek müjde saglamak istiyorum. bütün gayrimenkullerimizde kiracı var olan esnafımızdan Mayıs ayında kira almama kararı aldık. İBB ile kira sözleşmesi var olan bütün işletmeler bu haktan yararlanacaktır.” ifadelerini kullandı.

“FATURALAR MAYIS SONUNA civarindan ÖDENEBİLECEK”

Fatura ile alakalı da esnaf ve yurttaşa garanti veren İmamoğlu, tam kapanmada su ve doğal gaz kesintisi olmayacağını söyledi. İmamoğlu, “Öncelikle gaz şirketimiz İGDAŞ ve İSKİ, kapanma döneminde, ev ve minik esnafın gazını da suyunu da kesmeyecek. Kapama dönemine eşit gelen nihayet tediye tarihindeki faturalar, mayıs sonuna civarindan ödenebilecek.” dedi.

“100 BİN YENİ GIDA KOLİSİ DAĞITILACAK”

Sosyal yardımların bütün hızıyla süreceğini de belirten İmamoğlu, “100 bin tertemiz besin kolisi dağıtımı da başlıyor. Zabıtalarımız, İstanbul’da her alanda olacak. ıslak almış vatandaşlarımız, alışveriş benzeri konularda yardıma gereksinim duyarsa, belediyemiz zabıtasını arayabilirler.” şeklinde konuştu.

“SAĞLIK ÇALIŞANLARI ÇOCUKLARINI BİZE EMANET EDEBİLİR”

Koronayla mücadelenin kahramanları var olan sağlık çalışanlarını da unutmayan İmamoğlu, “Esenyurt ve Bahçelievler “Yuvamız İstanbul Çocuk organizasyon Merkezlerimiz” açık olacak. sağlık çalışanlarımız, gereksinim duyarsa, çocuklarını bu iki kreşimize bırakabilirler. Bize emanetler.” ifadelerini kullandı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.