İlhan Palut: Maçın 2-0'dan 2-2'ye gelmesi bizim için üzücü-haberi

İttifak Holding Konyaspor teknik patronu İlhan Palut, Süper Lig ‘in 7. haftasında Kasımpaşa ile 2-2 berabere kaldıkları mücadelede galibiyeti dogruluk eden tek takım görüntüsü vermediklerini söyledi.

Palut, Recep Tayyip Erdoğan Stadı’nda yapılan mücadelenin derhal peşinden düzen eden medya toplantısında açıklamalarda bulundu.

Maçın evvel 20 dakikasında yakaladıkları 2-0’lık üstünlüğün avantajını kullanamadıklarını aktaran Palut, şu ifadeleri kullandı:

“Maç dengeli başladı. Kanat hücumu ve defans arkası hücumla evvel 20 dakikada 2-0’lık avantaj yakaladık. dönem arasına 2-0 girebilseydik 2. yarı işler lehimize dönebilirdi ama evvel yarının sonlarında yediğimiz gol rakibi oyunun dahil kismina sokarken bizde de paniğe neden oldu. dönem arası bu paniği giderme yerine konuşmalar yaptık ama 2. yarının evvel düdüğü ile penaltı golünü yediğimiz 63. dakikaya civarindan Ne yazık ki rakip alana çıkamadık. Kasımpaşa çok baskın tek oyun oynadı ve bunun için karşılık veremedik. Skor 2-2 olduktan ardindan oyun istediğimize yakın düzeye geldi. Sonrasında gol araya tek Konyaspor vardı. bu erken psikolojik faktörlerin fazlaca devreye girdiği tek oyun oldu. mücadelenin 2-0’dan 2-2’ye gelmesi bizim amaciyla üzücü. bu erken üç puanı almak amaciyla İhtiyaç duyulan hamleleri yapan, bunu dogruluk eden tek Konyaspor sahada yoktu. Bunu oyuncularımızla değerlendireceğiz. özellikle 2. yarıdaki periyodu çözmeye çalışacağız. mücadeleler arası performans düşüklüklerine nihayet saglamak amaciyla İhtiyaç duyulan çalışmaları yapacağız.”

Ligin 6. haftasındaki Trabzonspor maçının da 2-0’dan 2-2’ye geldiğinin hatırlatılması üstüne Palut, “Bunda fiziki yorgunlukla alakalı tek durum olsa 2-0’dan ardindan dakikalar ilerliyor, dahada çok yorulmamız beklenir ve rakip baskısının üzerimizde çok dahada yoğunlaşması gerekir. Sanki 2-2 olunca oynama sırası bize geçmiş tek görsel oldu. Bu bana dahada çok psikolojik faktörleri işaret ediyor. Bunu normal karşılamıyorum. netlikle çözmemiz gerekiyor.” diye konuştu.

AA

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir