İçişleri’nden “Sigara satışı yasaklanacak mı?” sorusuna yanıt: Tamamen sosyal medya dedikodusu-haberi

İçişleri Bakanlığı, 7 Mayıs’tan bu yana marketlerde (zincir ve süper marketler dahil) vatandaşların mecburi esas ihtiyaçları kapsamındaki ürünlerin dışında rastgele tek mahsul satışına destur verilmeyeceğini bildirdi.

BİRÇOK ÜRÜNÜN SATIŞI YASAKLANDI

Daha evvelce içkili ürünlerin satışı yasaklanmış, Bir gün evvel gece de yayınlanan genelgeye göre marketlerde vatandaşların mecburi esas ihtiyaçları kapsamındaki ürünlerin dışında rastgele tek mahsul satışına destur verilmeyeceği duyuruldu. bunun için göre marketlerde elektronik eşya, hırdavat, giyim, aksesuar, oyuncak, kırtasiye, giyim benzeri ürünler tam kapanma süresince satılamayacak.

“SİGARA SÖYLENTİLERİ DEDİKODUDUR”

Bu kararların sonrasında “Marketlerde sigara satışına yasak mı geliyor?” suali yasamsal medyada gündem oldu. İçişleri bakanimiz Yardımcısı ve Bakanlık Sözcüsü İsmail Çataklı, market önlemlerine baz alinarak nihayet yayınlanan genelgede, sigara yasağına ait tek kısıtlama olmadığını belirtti. Çataklı, bu yöndeki tezviratların yasamsal medya dedikodusundan ibaret olduğunu söyledi.

ONLINE SATIŞ ayni ritimde devam EDECEK

Alınan tedbirlerin canlı tek asama içinde gerçekleştiğini belirten Çataklı, ”Nerelerin kapanıp kapanmayacağı, cumartesi – pazarın aynısı tam kapanma sürecine yansımış oldu” açıklamasında bulundu. tertemiz tek genelgeyle hangi ürünlerin alınıp satılabileceğini belirlediklerini ve emelin kalabalık oluşmasını engellemek olduğunu belirten Çataklı, ”Online alışverişlerle alakalı durum şu vakit mevzubahis değil” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir