İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’dan Sedat Peker’in iddialarına sert tepki: Operasyon faresi gibi kaçma, gel teslim ol-haberi

Organize hatali örgütü öncüsü Sedat Peker, yayınladığı nihayet videoda İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ile alakalı çeşitli söylemler alana attı. Çok geçmeden bakanimiz Soylu’dan Peker’in iddialarına cevap geldi.

Konuyla alakalı yasamsal medya hesabından tek İzah metni yayınlayan bakanimiz Soylu, Sedat Peker amaciyla “Kullandığı uyuşturucunun beynini yok ettiği müptezel harekât elemanına sesleniyorum. İddianı, iftiranı her şeyi açığa çıkması amaciyla yargıya taşıyorum. bendeniz adalete teslimim. Sen de harekât faresi benzeri kaçma, ülkene gel adalete teslim ol” ifadelerini kullandı.

İşte bakanimiz Soylu’nun yaptığı açıklama;

Aylardır bu senaryonun bu noktaya geleceğini bekliyordum.. Birilerinin elinde harekât elemanı var olan mafya pisliği, yıllarca bu ülkede tehdit ve şantajla pekçok insanın canını acıttı. hükümet ve millet benzeri mukaddes kavramların ardına sığınarak kan emici oldu, her biçimde pisliğe bulaştı. Türkiye, tam da bunlar benzeri pespayelerle ugras ederek temizleniyor ve yükseliyor. Kullandığı uyuşturucunun beynini yok ettiği, müptezel harekât elemanına sesleniyorum: İddianı, iftiranı, her şeyin açığa çıkması amaciyla yargıya taşıyorum. bendeniz adalete teslimim. Sen de harekât faresi benzeri kaçma, ülkene gel adalete teslim ol.

“CESARET ALDIĞIN BİR YERLER VAR”

Elbette ki cesaret aldığın tek yerler vardır. bütün iftira ve ithamlarına esya bulmuş mağribi benzeri sarılan ve “şereflice” politika malzemesi haline getiren; nasıl olsa Kemal Kılıçdaroğlu benzeri ağabeyin var. Nasıl olsa Meral Akşener benzeri ablan var. Nasıl olsa Ali Babacan benzeri kardeşin var. Nasıl olsa Ahmet Davutoğlu benzeri hocan var. Nasıl olsa Birgün benzeri gazeten var. Nasıl olsa Cumhuriyet benzeri gazeten var. Nasıl olsa Sözcü benzeri yayın organın var. Nasıl olsa FETÖ’nün yasamsal medya ağı var. Nasıl olsa HDPPKK’nın tam desteği var. Nasıl olsa bu tiyatroya günlerdir aval aval bakan, her şeye konuşup laf söyleyen ama Daha Türkiye’nin Daha önceki ülkemiz olmadığını anlamayan, şimdi susan ödlekler var.

“LİDERİMİZ RECEP TAYYİP ERDOĞAN’A MİNNETTARIM”

Hükümetlerimiz ve partimiz terörden uyuşturucuya civarindan Bir hayli hatali kaynağında Cumhuriyet tarihimizin en başarılı neticelerini üretti. Ancak, başından bu yana en en başarılı olduğu alan, mafyadan bu ülkeyi ve milleti kurtarmaktır. Onun amaciyla Liderimiz Recep Tayyip Erdoğan’a minnettarım. Mafya pisliklerine ve onların kirli oyunlarına müsaade etmediği için.

“SENİN GİBİ KALLEŞLERLE YÜZLEŞE YÜZLEŞE TÜRKİYE BU NOKTAYA GELDİ”

İddiana, iftirana gelince… Senin benzeri kalleşlerle ve müptezellerle yüzleşe yüzleşe ülkemiz bu noktaya geldi. Üzerime düşeni alıyor ve yüzleşiyorum. İstanbul ve Bursa mahkemelerinde iki dosyan var. İstanbul’daki dosyanın başlangıcını bilmiyorum. ama dosyanın tekrar hareketlenmesi ve operasyona dönmesinde bizatihi katkım var. Bursa’daki dosya ise tek kişinin şahsıma şikayeti ile baştan sona benim takibim. Hayatının tek noktasında benimle temasın var ve bu ispatlanırsa Aziz milletimizin gözü önünde idam dahil her biçimde cezaya, aşağılanmaya razıyım.

“ALLAH’A şükürler olsun MAFYAYA hayat HAKKI TANIMADIK”

Bayram bugünü bu müptezellikle kendisi kendilerini meşgul ettiğim amaciyla Aziz Milletim beni bağışlasın. Zira beni tanıyanlar ve birlikte çalışanlar bilir ki mafyadan nefret ederim. Beş seneye yakın İçişleri Bakanlığı dönemimde mesai arkadaşlarıma bu konuyla alakali hangi talimatları verdiğim, nasıl tavizsiz olduğum, yerel, bölgesel ve ulusal yüzlerce çetenin çökertilmesi neticesi ile açıktır. Allah’a şükürler olsun olsun mafyaya hayat hakkı tanımadık. bunun benzeri tek ihmali, devletime ve milletime hainlik sayarım. Bedeli her halükarda terörle, uyuşturucu ile, örgütlü hatali çeteleri ile ve bütün hatali unsurları ile mücadelemiz kökünü kazıyana civarindan ayni ritimde devam edecektir. Aziz milletimize saygılarımla.

Not: Bu süreçte “belki dil sürçmesidir” diye Daha tekzibini beklediğim cümle, “Biz olmasa idik oraya mafya çökecekti” cümlesidir. İnşallah saygısız gazetecinin çarpıtmasıdır. Benim devletim Libya’ya ve Karabağ’a çökülmesine fırsat vermedi. Kıytırık tek marinaya mafya bozuntularının çökmesine fırsat vermez. ülkemiz Daha önceki ülkemiz değil.

Sedat Peker'den tertemiz video! 'Bildiklerini neden dahada evvel anlatmadı?' sualine cevap verdi

Sedat Peker’den tertemiz video! “Bildiklerini neden dahada evvel anlatmadı?” sualine cevap verdi
3 kişinin öldüğü silahlı çatışmada Sedat Peker bağlantısı

3 kişinin öldüğü silahlı çatışmada Sedat Peker bağlantısı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.