İbrahim Özdemir, Galatasaray başkan adayı oldu-haberi

Eski bakanimiz ve mebus İbrahim Özdemir, Galatasaray‘da yapılacak başkanlık seçiminde aday olduğunu açıkladı. Özdemir, var adaylar içinde teknik patron Fatih Terim’i kendisinden Daha önceki tanıyanın olmadığını belirterek, Terim’in seçenek malzemesi yapılmasına karşı olduğunu söyledi.

“3-4 SENEDİR BU HAZIRLIĞI YAPIYORUZ”

Adaylığını resmen açıklama eden Özdemir, “Çıktığımız yolda muvaffak olacağımıza inanıyorum. uzunca yıllar siyasetin içinde yaşadık. üç asama İstanbul’dan mebus oldum. hükümet ve Ulaştırma Bakanlıkları yaptım. İşin o tarafını uzunca yıllar deney etme imkanım oldu. Çok sevdiğimiz, çocukluğumuzdan beri sevdiğimiz Galatasaray’a hizmetimiz dokunabilir mi diye yola çıkıyoruz. Sanılmasın ki bu kısa tek çalışmanın sonucu. Aşağı yukarıya 3-4 senedir bu hazırlığı yapıyoruz. Galatasaray’ın problemlerini, çıkmazlarınızı ara ara masaya yatırarak, bunların çözüm yollarını, nasıl başarılı olabileceğimizi titizlikle önümüze koyarak, tasarı ve projelerimizi hazırlayıp adaylığımızı gündeme getirdik. Önümüzü görmeliyiz ki Galatasaray’a faydalı olabilelim. İyi tek çalışma kadrosu oluşturduk. istikbal gelmez allahın izniyle genel heyet bu görevi bize verirse olaylara el koyabilecek ve çözüm üretebilecek tek kadro ile geliyoruz.” dedi.

“BİZ BU HEDEFİ BAŞINDAN BÖYLE KOYMUŞTUK”

29 Mayıs tarihindeki seçime neden adaylığını koymadığının sorulması üstüne İbrahim Özdemir, “Bu seçimin şartları, pandemi dolayısıyla mümkün görünmüyordu. nihayet tek çalışma yaparak, sıkıntıları giderme açısından bunun benzeri tek tarihi hedeflemiştim. neden Yalnızca budur. Gördük ki bunu yapan arkadaşlar da belli tek süre ivecen devinim ettiler. Bir takım arkadaşlar hayli vakittir çalışıyorlar. Biz bu hedefi başından bunun benzeri koymuştuk. Türkiye’nin koşulları normal olsaydı pandemi olmasaydı, normal şartlarda seçime gidilseydi, biz de vaktinde listelerimizi verip, seçime girecektik” diye cevap verdi.

“AYAĞIMIZI YORGANIMIZA GÖRE UZATACAĞIZ”

Başkan adaylarının teknik patron fatih terim hocam ile çalışacaklarını açıkladıklarının hatırlatılması üstüne Özdemir, “Mevcut adaylar içinde Fatih Terim’i benden Daha önceki tanıyan yoktur. Ağabey-kardeş ilişkimiz olmuştur. geçen vakit içinde Fatih Hoca’nın da yorgunlukları, kırılmışlıkları olmuştur. Fatih Terim’in seçenek malzemesi yapılmasına karşıyım. Fatih Terim’in üzerinden oy devşirmek benzeri tek düşünceyle devinim edilmesi hocaya da zarar veriyor. Hocanın da bundan hoşnut olduğunu zannetmiyorum. Arkadaşların tercihidir. Bu biz Fatih hocadan uzağız demek değildir. Bizim öncelikli görevimiz hocayı stres, sıkıntı, dahada çok yormadan ona destek olmamız lazım diye düşünüyoruz. seçenek kazanılırsa hoca ile oturup konuşacağız. Dolayısıyla netlikle geçmiş senelerden bugüne civarindan gelen hatri sayilir büyüklükte tecrübesinden istifade edeceğiz. Benim kendisinin düşüncem, Fatih hocanın bu süreçten ırak tutularak, onun üstünden oy devşirilmesinin yanlış olduğu. Onun tavsiyesi doğrultusunda, bütçe çerçevesinde yakışan transferleri yapacağız. Mali şartlar dolayısıyla artık bol 0’lı, dolarlı, eurolu tasima çagi geçmiştir. Ayağımızı yorganımıza göre uzatacağız. Herkesin hocanın üstünden elini çekmesi ve onu belli tek süre dinlendirmesi lazım” şeklinde konuştu.

“BİZİM ÖNCELİĞİMİZ GALATASARAY ADASI OLACAK”

Projeleri ile alakalı da bilgi veren İbrahim Özdemir, “Bizim önceliğimiz Galatasaray Adası olacak. O halini gördükçe yüreğim sızlıyor. Orayı Galatasaray’a haset haline getirip, tek kısmından istifade edebilecekleri tek eser alana çıkartmak istiyoruz. Başaracağımıza inanıyoruz. Kemerburgaz projesi var. Florya’yı taşıyıp, orayı istikbal kaynağı uygulamak da anne fikirlerimizden tek tanesi” ifadelerini kullandı.

“BU TÜR POLEMİKLERE KEŞKE GİRMESELERDİ”

Galatasaray Başkanı Mustafa Cengiz ile alakalı neler düşündüğünün sorulması üstüne Özdemir, “Galatasaray koltuğuna seçilerek oturmuş hiçbir reis ile alakalı perişan tek şey söylemem. Hizmet etmiş bütün başkanlara teşekkür ediyorum. Mustafa Cengiz Başkan, çagi talihsiz tek asama oldu. uzunca süre camiadan kopuk tek şekilde yaşamak zorunda kaldı. hemide biz onlardan yoksun kaldık. Biz camia olarak, iyi tek şey yaptığında hayattayken teşekkür etmek lazım. Bizim yasamsal hafızamızda can verdikten ardindan gelen tek şey. Bu asama içinde Mustafa Cengiz’in hizmetleri olmuştur. Önemli tek rahatsızlık geçirdi. Bu tür polemiklere keşke girmeseydi. Benim bildiğim, özellikle hocayı getireceğim diye kendisinin ifade etti. Dursun Özbek, seçime gidilirken takımın başına geçirdi. İradesinin Terim’den yana olduğunu biliyoruz. uzunca süre ahenk içinde süre geçirdiler. Sonuna doğru ne olduysa, tek sıkıntı oldu. Her ikisi arasında. Bunu Galatasaray’ın örf, adet ve ananeleri uyarınca halkoyu önünde değil, kendisinin aralarında konuşmaları dahada şık olurdu. Bu bizi camia olarak belli tek süre yaralamıştır” açıklamasında bulundu.

Kaynak: İhlas havadis Ajansı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.