İBB ve Meteoroloji’den kuvvetli sağanak uyarısı: Sabaha kadar sürecek-haberi

İstanbul amaciyla kuvvetli sağanak yağış ikazı yapıldı. İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin yasamsal medya hesabından ‘İstanbulluların dikkatine’ notuyla yapılan paylaşımda vatandaşlardan titiz ve sakinimli olmaları istendi.

İBB’nin uyarısında “AKOM bilgilerine göre bu gece yarısı başlayıp yarın erken saatlerine civarindan ayni ritimde devam edecek kuvvetli sağanak yağış beklenmekte. Ani ve yoğun yağışların oluşturabileceği mümkün menfi vaziyetler amaciyla ALO 153 Çözüm Merkezimiz ile iletişim kurulabilir” ifadeleri yer aldı.

METEOROLOJİ DE UYARDI

Meteoroloji genel Müdürlüğü (MGM) de Marmara bölgesinin doğusundaki kuvvetli yağışlara karşı uyardı.

MGM’nin ilaninda “Bu gece saatlerinden ardindan Marmara’nın doğusunda (İstanbul’un Anadolu yakası ve boğaz çevresi, Yalova, Bursa, Kocaeli, Sakarya, Bilecik, Balıkesir’in güneydoğusu) beklenen sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışların mahalli kuvvetli olması beklendiğinden alana gelebilecek ani sel, su baskını, yıldırım, mahalli dolu yağışı, yağış hatıranda kuvvetli rüzgar ve fırtına ile ulaşımda aksamalar benzeri negatifliklere karşı titiz ve sakinimli olunmalıdır” denildi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir