Hollanda’daki ırkçılara Türk Milli Takımı’nı seçerek dersini veren Orkun Kökçü, şimdi de en iyi futbolcu seçildi-haberi

Orkun Kökçü Hollanda’da coşmaya ayni ritimde devam ediyor. Fenerbahçe’nin Daha önceki hocası Dick Advocaat‘ın çalıştırdığı Feyenoord‘da top koşturan 2000 doğumlu ortada saha, mart ayının 21 ıslak altı en iyi futbolcusu seçildi. 20 yaşında olan futbolcu, martta oynanan üç karşılaşmada üç gole etki etti, takımı amaciyla gol kaydetti, tek asist yaptı.

ESPN BELİRLİYOR

Hollanda’da ayın oyuncusu Eredivisie Ligi’nin anne sponsorları ESPN ve KPN tarafından belirleniyor. Orkun, bu armağanı aldığı amaciyla çok mutluluk dolu olduğunu söyledi.

“GİTMEDİĞİ İÇİN ŞANSLIYIZ”

Feyenoord teknik patronu Advocaat, Orkun için, “Büyük takımlara gitme imkanı vardı ama o Feyenoord’da gelişmeye ayni ritimde devam etmek istedi. Bunun amaciyla şanslıyız. Taraftarlarımız Orkun’a teşekkür etmeli” demişti.

“HAKARETLERİ ÖNEMSEMEDİM”

Orkun Kökçü, Ay-Yıldızlı takımı seçenek ettiği amaciyla Hollandalı Bir takım medya mensupları tarafından ırkçı söylemlere maruz kalmıştı. Orkun, “Ben Türk benzeri hissediyorum ve kimsenin desteğini almak amaciyla seçenek etmedim. Hakaretler oldu ama bunları önemsemem. bendeniz Türk’üm” diye konuşmuştu.

Yayım tarihi
Spor olarak sınıflandırılmış

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir