Hikmet Karaman: Yaptığımız bir hata maçı kaybetmemize neden oldu-haberi

Süper Lig’in 39. haftasında Başakşehir’e konuk var olan Ankaragücü, 1-0 öne geçtiği mücadeleden 2-1 yenik ayrıldı ve altın değerindeki üç puanı rakibine kaptırdı. başşehir ekibinin teknik patronu Hikmet Karaman, 90 dakikanın derhal peşinden düzen eden medya toplantısında açıklamalarda bulundu.

Erken gelen kartların sıkıntı yarattığını belirten Karamn, “İlk yarıya iyi başladık ve golü bulduk. Golden ardindan da 2’yi yapacak pozisyonlarımız vardı. dönem arası 2. golü netlikle bulmamız gerektiğini konuştuk oyuncularımızla. üç adet acele gelen sarı kartımız var. Bu acele kartlar oyuncularının ugras gücünü de düşüyor. İki oyuncuyu sarı kartları oldukları amaciyla değiştirdik.” ifadelerini kullandı.

İkinci yarıyı değerlendiren Karaman, “Şansız tek topta mücadele 1-1 oldu. 88. dakikada rakip tek puana razıyken ayağımızdaki çok net tek pozisyondan golü yedik. Bu stil pozisyonlarda futbolcuların bu hataları yapmaması gerekiyor. Taca atsan, vursan hiçbir şey olmayacak. Futbol hatali oyunu, hatri sayilir büyüklükte tek hatali yaptık 2. yediğimiz golde. Buradan alacağımız tek puanla var olan üç mücadelede belki tek galibiyet ve tek beraberlik bize yetecekti ama şimdi üç mücadelenin ikisini kazanmak zorundayız. Öyle tek sıkıntıya soktuk kendimizi” şeklinde konuştu.

Çalışmaya ayni ritimde devam edeceklerini belirten Karaman, şunları söyledi:

“Ankaragücü’nü ligde tutmak amaciyla hemide rakiplerimizin alacağı skorları bekleyeceğiz ayni vakitte da biz ligde kalacak galibiyetleri elde edeceğiz bundan başka yolumuz yok. Oyuncu arkadaşlar da bu bilinçte. Bu bilinçte olurken de bu tür hataları yapma lüksümüz yok.”

İlgili Haberler
ÖZET | Başakşehir – Ankaragücü mücadele sonucu: 2-1

  • Ankaragücü

Yayım tarihi
Spor olarak sınıflandırılmış ile etiketlenmiş

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir