Hiç akıllanmıyorlar! Bu görüntü korona nedeniyle ölülerin sokakta yakıldığı Hindistan’dan-haberi

Hindistan’da koronavirüs salgını hasebiyle olay ve can kayıpları hızla artmaya ayni ritimde devam ederken, hayatını kaybedenler parklarda ve boş arazilerde yakılıyor. Ülkedeki oksijen krizi hasebiyle ise Bir hayli hastanın rehabilitasyonuna ayni ritimde devam edilemezken, Bir hayli hastanede boş yatak bulunamıyor.

KORONAVİRÜSTEN arinmak İÇİN YÜRÜYORLARMIŞ

Hindistan’ın Gujarat eyaletinde bulunan Sanand kisminda bulunan ve Başbakan Narendra Modi‘nin de memleketi var olan Navapura köyünde yüzlerce kadın Covid-19’u hiçe saydı. Kadınlar başlarında taşıdıkları su dolu tencereler ile Baliyadev Tapınağı’na maskesiz ve yasamsal mesafesiz şekilde yürüyüş gerçekleştirdi. Kadınların tapınakta dua faktörün Covid-19’dan kurtulmaya muavin olacağına inandıkları amaciyla bu yürüyüşü düzen ettikleri ifade edildi. Yürüyüşe ait görüntülerin yasamsal medyada yayılması ise hiddete neden oldu.

OLAYLA İLGİLİ 23 KİŞİ GÖZALTINDA

Polis Şefi Virendra Yadav olaya ait yaptığı açıklamada, olayın duyulmasının derhal peşinden bölgeye zabita ekipleri gönderildiğini, ekiplerin kadınlara hanelerine dönmeleri ile alakalı ikazlarda bulunduğunu ifade etti. Yadav ayrıca, olayla alakalı 23 kişinin gözaltına alındığını belirtti. Görüntülerin derhal peşinden Gujarat eyaletinde, 12 Mayıs’a civarindan karantina tedbirleri uygulanmasına karar verildi.

CAN KAYBI üç BİNİN ÜZERİNDE SEYREDİYOR

Hindistan’da toplaminda olay sayısı 21 milyon 64 bin 862’ye, toplaminda can kaybı ise 230 bin 10’a ulaştı. Ülkede hergün olay sayısı nihayet vakitlerde 300 bin üzerinde, hergün can kaybı ise üç binin üzerinde seyrediyor.

Kaynak: İhlas havadis Ajansı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.