Her şeyi önceden planlamış! Thodex vurguncusunun kaçışında gizemli çift detayı-haberi

Thodex vurgununa ait tertemiz detaylar gelmeye ayni ritimde devam ediyor. iki milyar dolar rakamının gerçeği yansıtmadığını belirten İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Faruk Fatih Özer‘in yaptığı vurgunun 108 milyon dolar olduğunu açıkladı. Öte istikametten Özer’in kaçışını çok evvelce planlandığı alana çıktı.

GİZEMLİ ÇİFT DETAYI

Faruk Fatih Özer, 20 Nisan tarihinde İstanbul Havalimanı’ndan Arnavutluk’un başkenti Tiran’a kaçtı. ama Özer’in kaçmadan tek ay evvelce Arnavutluk’tan tek çifti İstanbul’da ağırladığı alana çıktı.

CNN Türk İstihbarat Şef Yardımcısı Fulya Öztürk mevzu hakkındaki gelişmeyi şöyle aktardı:

“Faruk Özer kaçışı planlamış. tek ay evvel Arnavutluk’tan tek çifti İstanbul’da ağırlamış, çiftle toplantı yapmış ve çift Arnavutluk’a dönmüş. Arnavutluk’ta Özer’in gizlediği Haneye harekât yapılmıştı. Ama bulunamamıştı. Özer Arnavutluk’ta olmayabilir, yakın ülkelere kaçmış olabilir. Arnavutluk, Kosova, şimal Makedonya’da iz sürme ayni ritimde devam ediyor. İstanbul Emniyeti’nde 10’dan çok kişi gözaltında, kardeşleri gözaltında bulunuyor. Thodex çalışanlarının tek bölümü da gözaltında”

“EKİPLERİMİZ DÖRT ÜLKEDE ÇALIŞMA YAPIYOR”

Bakan asil Bir gün evvel akşam NTV canlı yayınında Thodex vurgununa ait yaptığı açıklamada, “82 kişiye baz alinarak tek gözaltı kararı çıktı, 77 kişi gözaltına alındı, hali hazırda gözaltında olanlar var. Bu olay alana çıkar çıkmaz tek al bülten kararını hak Bakanlığı’na iletti. Biz derhal Interpol’e ilettik, sonrası vakit al bülten çıkarıldı. Arnavutluk İçişleri Bakanlığı ile görüştük. dört ülkede ekiplerimiz çalışma yapıyor.” dedi.

“108 MİLYON dolar degerinde BİR PORTFÖY VAR”

Thodex dolandırıcılığında iki milyar dolar iddiasını yalanlayan Soylu, “Biz üniversite 4’teyken tek üç arkadaş kazanç piyasalarına heyecan sardık. Şirket kurduk, esas ve teknik analiz yapıyorduk. 93’e yaptım ve bıraktım. kazanç piyasalarıyla alakalı tek bilgim var. iki milyar dolar haberi çıktı, bu hatri sayilir büyüklükte tek para. kazanç piyasalarıyla ilgilenenlerden bekledim bu hatri sayilir büyüklükte tek kazanç olur mu demelerini. Arkadaşlarımızın şu anne civarindan öğrendikleri 108 milyon dolarlık tek portföy var. İşlem hacmi ve portföy ayrı şeylerdir. Muhasebecisinden bilgisayarlarından bu bilgiyi çıkardık. iki milyar dolarlık tek bulgu mevzubahis değil” ifadelerini kullandı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.