Hayatını kaybeden Rasim Öztekin için tören düzenlendi-haberi

Kalp rahatsızlığı hasebiyle rehabilitasyon gördüğü hastanede geçtiğimiz vakit 62 yaşında hayatını kaybeden Türk tiyatrosunun ehil ismi Rasim Öztekin, nihayet yolculuğuna uğurlanıyor. Öztekin’in Türk bayrağına sarılı ve üstüne Galatasaray bayrağı da konulan tabutu, evvel mezun olduğu Galatasaray Lisesi’ne getirildi.

SEVENLERİ tek BIRAKMADI

Buradaki merasimin derhal peşinden cenaze, Öztekin’in şuurlu tiyatro hayatına başladığı Ses Tiyatrosu önünde cenaze aracından indirildi. merasim mangası ehil oyuncunun tabutuna omuz vererek, tiyatro sahnesine getirdi. Ailesi, sevenleri ve zanaat camiasından çok sayıda kişi, ehil oyuncu amaciyla nihayet görevlerini uygulamak üzere tiyatro salonuna geldi.

PELİN ÖZTEKİN’İN VEDASI YÜREK BURKTU

Oldukça üzgün olduğu görülen kızı Pelin Öztekin, gözyaşlarını tutamayıp “Bir konuşma hazırlamadım. Yalnızca babama benim evvel aşkım olduğu amaciyla ustam olduğu amaciyla bana her şeyi öğrettiği için. bendeniz burada büyüdüm. Bu sahneye bunun benzeri çıkmak istemezdim. Onu çok seviyorum. Herkese çok teşekkür ederim” dedi. Öztekin’in cenaze namazı buradaki merasimin ardından, saat 15.00’te Zincirlikuyu Camii’nde kılınacak. Öztekin’in cenazesi, Zincirlikuyu Mezarlığı’nda defnedilecek.

İMAMOĞLU: ÇOK ÖZEL BİR İNSANI UĞURLUYORUZ

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, “Çok hususi tek insanı uğurluyoruz. Kavuk sürecinin devriyle alakalı geldiğinde hayat her şeyi getirebilir. Sağken bunu devretmek istiyorum. Üzerimde yük diye tabir etmişti. Mekanı cennet olsun” dedi.

Oyuncu Derya Baykal, “Birlikte Bir hayli oyunca bulunduk. O tiyatronun mihenk taşıdır. Bu vakit tiyatro camiasının acısı çok büyük” diye konuştu.

Kaynak: Demirören havadis Ajansı

Yayım tarihi
Magazin olarak sınıflandırılmış

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir