Hatayspor, Süper Lig’de üst sıraları hedefliyor-haberi

Süper Lig’de 7. sırada bulunan Atakaş Hatayspor’un sportif direktörü Fatih Kavlak, yakaladıkları şansları değerlendirip ligde dahada üst sıralara çıkmak amaciyla çalıştıklarını söyledi.

Kavlak, Anadolu ajansı muhabirine, ligde kısa aralıklarla üst üstüne mücadeleler oynandığını ifade etti.

Sık oynanan mücadeleler hasebiyle bu sezonun dahada evvelki sezonlara göre çok değişik geçtiğini aktaran Kavlak, “Oynayacağımız dahada mücadeleler var, mücadele vermeye ayni ritimde devam edeceğiz. Ligin hemide üst sıraları ayni vakitte da asagi sıralarında ugras ayni ritimde devam ediyor. Biz de kendimize göre yakaladığımız şansları değerlendirip dahada yukarıya çıkmak amaciyla uğraşıyoruz. Süper Lig’de evvel sezonumuz olduğu amaciyla genel manada takımın vaziyetinden memnunuz. dahada iyi olması amaciyla de çalışıyoruz.” diye konuştu.

Kavlak, Hatayspor’un 5 senedir iyi işler yaptığını, takımda iyi tek ahenk olduğunu dile getirdi.

Takımda, doğru insanların tek arada bulunduğunu belirten Fatih Kavlak, şöyle konuştu:

“Yönetim Kurulumuzdan, en asagi kademedeki çalışana civarindan çok iyi tek uyum, iyi tek organizasyon var. İmkanlar kullanılarak iyi işler yapılmaya çalışılıyor. elbet muvaffakiyet göreceli tek şey. Bazılarına göre hali hazırda başarısız da olabiliriz. O nedenle başarılıyız veyahut başarısızız demek haddim değil. Sporda en mühim şey her mücadelesi kazanmaya çalışmak. Biz de mücadele maç ilerliyoruz. İşimiz Neticede futbol. Sezon başında yaptığımız plana göre ilerlemeye çalışıyoruz, iyi gidiyor.”

“Önümüzdeki sezon amaciyla çalışmalara başladık”

Sezon nihayetinde sözleşmesi bitecek oyuncuları olduğunu anımsadan Kavlak, bu futbolculara çeşitli teklifler gelebileceğini aktardı.

Kavlak, sezonun bitmesine 8 hafta kaldığını anımsatarak, şunları kaydetti:

“Bir istikametten teknik ekip sezon amaciyla çalışmalarını ayni ritimde devam ettirirken biz de İhtiyaç duyulan bölgelere oyuncu transferi amaciyla araştırma yapıyoruz. Önümüzdeki sezon amaciyla de çalışmalara başladık. Sözleşmesi biten oyuncularımız var, belki öneri istikbal oyuncularımız olacak. Bunlar amaciyla hazırlıklarımızı yapıyoruz. Hangi oyuncunun gidip hangisinin kalacağı ile alakalı Daha net tek karar vermedik çünkü sezon ayni ritimde devam ediyor. Hazırlıksız yakalanmamak amaciyla çalışmaları yapıyoruz. Zati ihtiyacımız var olan bölgeler de var.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.