Hakkari’nin karlı dağlarında ‘Korona var öpme’ klibi çeken ünlü türkücü Aydın Aydın, virüsten kaçamadı-haberi

Çevre, doğa katliamları, trafik kazaları, kadına baz alinarak şiddet, çağın hastalığı denilen obezite benzeri cemiyet problemleri amaciyla çektiği kliplerle tanınan Türk milletçe Müziği sanatçısı Aydın Aydın, geçtiğimiz sene da, Hakkari‘nin karlı dağlarında çıkıp, koronavirüse dikkat çekmek amaciyla ‘Korona var öpme’ şarkısına klip çekmişti.

KÖYÜNDEKİ EVİNDE TEDAVİ GÖRÜYOR

Ramazan Bayramı amaciyla memleketi Hakkari’ye gelen türkücü Aydın Aydın, rahatsızlanınca ambulansla Hakkari hükümet Hastanesi’ne kaldırıldı. Testi müspet çıkan Aydın, sağlık ekipleri tarafından Bağışlı köyündeki evine getirildi. Aydın’ın Rehabilitasyonu evinde sürecek.

KORONAVİRÜSE DİKKAT ÇEKMİŞTİ

Türkücü Aydın Aydın, Çin’de alana çıkan ve yüzlerce kişinin ölümüne neden var olan ‘Koronavirüs’e dikkat çekmek amaciyla ‘Korona var öpme’ şarkısına üç dilde klip çekmişti. Hakkari’nin Demirtaş köyündeki iki bin 800 rakımlı karla kaplı dağa çıkan Aydın, köylülerle birlikte okuduğu şarkının klibinde kuru otlarla üzerini kamufle edip, yer yer 1,5 metreyi bulan karda yürümüştü.

”KORONAVİRÜSÜN PANZEHİRİ HAKKARİ DAĞLARINDA” DEMİŞTİ

Koronavirüsün panzehirinin Hakkari dağlarında yetişen şifalı otlarda olduğunu söyleyen sanatçı Aydın Aydın, “Koronavirüsten dolayı lütfen yakın teması ve öpüşmeyi kaldıralım. Aslında yıllar evvel yaptığım türkü ile bu iletisi vermiştim. Benim kendisinin köyüm ve yakın köylerde yurttaslar öpüşmeyi kaldırmış. Selam, Allah’ın selamıdır. Selam verilir, alınır çok önemli. Bu mühim süreçte bu öpüşmeyi kaldıralım. bendeniz bu türküyü yaparken bana ‘delidir’ dediler. Ama bu erken bütün hayat alarmda maalesef. dahada geç kalmış değiliz. Yakın temas ve öpüşmeyi lütfen kaldıralım. özellikle çocukları ve kalabalık yerlerde birbirimizi öpmeyelim” demişti.

PANZEHİR DEDİĞİ SİYABU OTUNU YEMİŞTİ

Sanatçı Aydın, dahada ardindan kazanda pişirilen ve Bir hayli hastalığın panzehiri dediği Kürtçe Siyabu denilen otu hemide kendisi yiyip, ayni vakitte da köydeki vatandaşlara ikram etmişti. Yemeklerde ve otlu peynirlerde kullanılan Siyabu otunu yiyen köylüler, Aydın’ın bu çağrısına bütün dünyanın kulak vermesi gerektiğini söylemişti.

Her yaptığı olay! Ünlü türkücü Aydın Aydın, arı kostümü giydikten ardindan çifte koşulup tarla sürdü

Her yaptığı olay! Ünlü türkücü Aydın Aydın, arı kostümü giydikten ardindan çifte koşulup tarla sürdü

Kaynak: Demirören havadis Ajansı / mehmet özkan

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.