‘Hakan Atilla Borsa İstanbul Genel Müdürlüğü’nden istifa ediyor’ iddiası-haberi

Borsa İstanbul genel Müdürü Mehmet Hakan Atilla’nın ay sonu görevi bırakacağı öne sürüldü. Bloomberg’e konuşan kaynaklar, müsaadeye ayrılan Atilla’nın 26 Mart’ta yapılacak senelik toplantıdan ardindan istifa edeceğini söyledi.

HAKAN ATİLLA’NIN İZNE ÇIKTIĞI DOĞRULANDI

Kaynaklar, Atilla’ın cuma bugünü müsaadeye çıktığını ve ilerleyen günlerde paydaşlar görüşene civarindan art dönmeyeceğini ifade etti. hemide Borsa İstanbul, ayni vakitte da Atilla’nın kendisi izinde olduğunu doğruladı, ama dahada çok yorum yapılmadı. Hazine ve Maliye Bakanlığı Sözcüsü de konuya ait yorum yapmaktan kaçındı.

BORSA İSTANBUL’UN BAŞINA EKİM 2019’DA ATANMIŞTI

Atilla, Ekim 2019’da Daha önceki Maliye Bakanı Berat Albayrak tarafından Borsa İstanbul genel Müdürü görevine atanmıştı. Atilla, Halkbank davası sebebinden ABD’de 32 ay mapus cezasına çarptırılmış ve 28 ay yakalanmis kalmasını derhal peşinden Türkiye’ye dönmüştü.

HAKAN ATİLLA KİMDİR?

1970’te Ankara’da doğan Mehmet Hakan Atilla, Gazi Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İktisat kismindan mezun oldu. Tahsilini tamamlamasının derhal peşinden 1995’te Halkbank A.Ş.’de Araştırma Geliştirme ve Planlama Müdürlüğü’nde şuurlu Yardımcısı ünvanlıyla göreve başlayan Hakan Atilla, bunun derhal peşinden Bankacılık Kartları ve para idaresi Müdürlükleri’nde şuurlu sıfatıyla görev aldı.

Son olarak Stratejik Planlama ev Başkanlığı’nda yöneten ve Bölüm Müdürlüğü görevlerini üstlenen Mehmet Hakan Atilla, 2007-2011 senelerinde Finansal Kurumlar ve Yatırımcı İlişkileri ev Başkanı olarak görev yaptı.

Mehmet Hakan Atilla, 2011’den 2017 Mart ayında ABD’de tutuklanana civarindan beynelmilel Bankacılıktan sorumlu genel Müdür Yardımcılığı görevini yürüttü. Hakan Atilla, 24 Temmuz 2019 tarihinde Türkiye’ye art iade edilerek ülkeye döndü.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.