Gültepe spor kompleksine kavuştu-haberi

Batur, “Tesisimiz, alanda yaşayan hemşehrilerimizin, özellikle gençlerimizin en hatri sayilir büyüklükte talebiydi. hatri sayilir büyüklükte tek sabırla ve özlemle tesisin bitmesini beklediler. Göreve istikbal gelmez revize çalışmalarını tamamlayarak, inşaata hız verdik ve inşaatı pandeminin güç koşullarına karşın tamamladık. Tesisimizi ilçemize kazandırmaktan hatri sayilir büyüklükte tek mutluluk dolu olmak duyuyoruz. İlçemize, hemşehrilerimize hayırlı olsun” dedi.

“TESİS BÖLGEYE DİNAMİZM KATACAK”

Gültepe’ye Yalnızca tek spor tesisi değil, bölgenin yazgınını değiştirerek tek yasamsal hayat alanı kazandırdıklarını belirten reis Batur, “Tesislerimiz bölgeye hatri sayilir büyüklükte tek dinamizm katacak, yasamsal hayatı hatri sayilir büyüklükte ölçüde canlandıracak. Başta gençlerimiz olmak üzere bütün bölge halkımız faydalanacak. Çok iyi olanaklar sunacağız. İlçemizdeki kentsel dönüşüm çalışmalarımıza da Gültepe’den başlamıştık. 40 senelik o kördüğümü açmak da bize kismet olmuştu. Tasarıları revize ederek, alanda kişi başına düşen yeşil alanı ve yasamsal kullanım alanlarını rekor seviyede artırmıştık. Spor merkezimiz de kentsel dönüşüm anlayışımızı destekleyen lider tek adım oldu. Bu tesis Gültepe’nin nasıl değişeceğinin, nasıl gelişeceğinin evvel işaretidir” ifadelerini kullandı.

PANDEMİ KOŞULLARINA RAĞMEN BİTTİ

Tesisi pandemi şartlarına göre devinim ederek tek vakit evvel vatandaşların hizmetine sunacaklarını kaydeden Batur, Yalnızca Gültepe Spor Kompleksi’ni değil, ilçenin gelişimine katkı verecek bütün yatırımlara ara vermeden ayni ritimde devam ederek, ilçeye kazandırmaya çalıştıklarının altını da çizdi. Gültepe Spor Kompleksi, Gültepe Toros Mezarlığı’nın derhal karşısında bulunan ve Maliye Bakanlığı ulusal Emlak genel Müdürlüğü tarafından 2016 senesi şubat ayında Konak Belediyesi’ne belirleme edilen, 5 bin 86 metrekarelik alan üzerinde kuruldu. Bölge, uzunca müddettir atıl vaziyette var olan Daha önceki fırınının bulunduğu alanda başlayan çalışmalarla 5 yıldızlı tek tesise kavuştu. reis Abdül Batur’un göreve istikbal gelmez en kısa müddette bitirme talimatını verdiği tesiste çalışmalara inşaatı üstlenen firma sahibinin koronavirüse yakalanarak hayatını yitirmesi üstüne tek vakit ara verilse de tesis pandemi koşullarına karşın hızla Konak’a kazandırıldı.

HALK ÜCRET ÖDEMEYECEK

Gültepe Spor Kompleksi’nde beynelmilel federasyon onaylı taban kaplamasıyla basketbol, voleybol ve hentbol benzeri salon sporlarının yapılacağı spor salonu ile suni çim halı futbol sahası yer alıyor. Fitness, aerobik, dans, yoga benzeri ferdi ve grup sporlarına imkan sağlayan ani çok salonun bulunduğu tesis, spor salonu bölümü 350, futbol sahası 250 olmak üzere toplaminda 600 seyirci kapasitesine sahip. tek kafeterya ve büfenin de bulunduğu tesiste 31 araçlık tek de kapalı otopark yer alıyor. Tesis, geniş ve iyi aydınlatılmış ön bahçesi, peyzajı, bisiklet yarisi park alanı ve oturma birimleriyle yurttaşları tek araya getirecek, yasamsal hayatı canlandıracak tek ortada olacak. Tesislerden bölge halkı fiyatsız yararlanacak.

DHA

Yayım tarihi
Spor olarak sınıflandırılmış ile etiketlenmiş

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir