Guidetti: Birçok şeyi Türkiye'ye borçluyum-haberi

İtalyan başantrenör, Mayıs 2008’den bu yana başantrenörlüğünü yaptığı VakıfBank Kadın Voleybol Takımı’yla ulusal ve beynelmilel Bir hayli şampiyonluk yaşadı. 2017’den bu yana A ulusal Kadın Voleybol Takımı’nın da başantrenörlüğünü üstlenen Guidetti, ay-yıldızlılarla 2017 Avrupa Şampiyonası’nda bronz, 2018 FIVB Milletler Ligi ile 2019 Avrupa Şampiyonası’nda gümüş madalya elde etti. ulusal takım, nihayet olarak Giovanni Guidetti idareninde Tokyo Olimpiyat Oyunları’na katılma hakkı kazanarak mühim tek başarıya imzasini attı.

Giovanni Guidetti, Türkiye’deki Hayatı ile kariyeri, Tokyo Olimpiyat Oyunları ve ay-yıldızlı ekibin hedefleriyle alakalı Anadolu ajansı muhabirlerinin suallerine yanıtladı.

Türkiye’de yaşamaktan duyduğu mutluluğu ifade eden Guidetti, “Hayatımda sahip olduğum Bir hayli şeyi Türkiye’ye borçluyum. Kariyerimin en mühim dönemini burada oluşturdum. Ailemi Türkiye’de kurdum. nihayet 12 senedir hayatımın merkezi Türkiye. Türkiye’de yaşamaktan çok huzur alıyorum. ülkemiz bana çok şey kattı. bendeniz de sahip olduklarımı Türkiye’ye art saglamak istiyorum.” ifadelerini kullandı.

“Olimpiyat Oyunları’nda madalya amaciyla savaşacağız”

Giovanni Guidetti, Tokyo Olimpiyat Oyunları’nda çok güç tek grupta yer aldıklarını ama madalya kazanmak amaciyla ellerinden geleni yapacaklarını belirtti.

“Filenin Sultanları”, bu sene içinde üç hatri sayilir büyüklükte organizasyonda ugras edecek. Ay-yıldızlı ekip, evvel olarak yarın başlayacak ve 20 Haziran’da nihayet bulacak FIVB Voleybol Milletler Ligi’ne (VNL) katılacak. 23 Temmuz-8 Ağustos’ta Tokyo Olimpiyat Oyunları’nda madalya mücadelesi verecek ay-yıldızlılar, 19 Ağustos-5 Eylül’de de Avrupa Şampiyonası’nda boy gösterecek.

Üç turnuvaya da her manada hazır olduklarını aktaran Guidetti, şunları kaydetti:

“Oyuncular, uzunca tek aradan ardindan tekrar tek araya geldikleri amaciyla çok mutlu. Takımda iyi tek sema var. VNL’de bütün oyunculara şans vereceğiz. elbette en mühim hedefimiz Tokyo Olimpiyat Oyunları. Hiçbir maça kaybetmek amaciyla çıkmayacağız. Üç turnuvada da oynayacağımız bütün maçları kazanmak istiyoruz. 2012 Olimpiyat Oyunları’nda Türkiye’yi televizyondan izledim. 2016’da Hollanda’nın başantrenörüydüm. Türk ulusal Takımı’yla evvel olimpiyatım olacak. Çok heyecanlıyım. Bizim grubumuz Sahiden nihayet derece zor. ama bendeniz de takımımızdan oldukça ümitliyim. mükemmel işler yapacağımıza inanıyorum. Bizden dahada çok madalya kazanma şansı var olan takımlar var. Yüzde 2, üç veyahut 5 madalya kazanma bahtımız olsa dahi bunun amaciyla savaşacağız ve ölmek gerekiyorsa da öleceğiz.”

“Büyük planlarım ve hayallerim var”

Tokyo Olimpiyat Oyunları’nda madalya kazanmanın ulaşması çok hatri sayilir büyüklükte tek amaç ve düş olduğunu belirten Guidetti, şu değerlendirmede bulundu:

“Hedefiniz olmadan düş kuramazsınız. Hayaliniz olmadan da hedeflerinize ulaşamazsınız. minik hedefleriniz varsa minik hayaller kurarsınız. Olimpiyat Oyunları’nda madalya kazanmak çok hatri sayilir büyüklükte tek amaç ve hayal. Bunun amaciyla planınızın olması gerekiyor. hatri sayilir büyüklükte planlarım ve hayallerim var. Bunu gerçekleştirilebiliriz.”

Son olarak 2020 Avrupa Futbol Şampiyonası’nda 11 Haziran’da ülkemiz ile İtalya’nın karşılaşacağı açılış maçıyla alakalı Guidetti, “Genel olarak futbolu takip etmiyorum. mücadelesi tarafsız olarak seyredeceğim.” diyerek sözlerini tamamladı.

Yayım tarihi
Spor olarak sınıflandırılmış ile etiketlenmiş

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir