Grev kararı alan sağlık çalışanlarından halka çağrı-haberi

TTB, TÜRKİYE BÜYÜK MİLLET MECLİSİ genel Kurulu’na sunulan, hekimler ile sağlık çalışanlarının haklarını düzen eden kanun teklifine karşı 15 Haziran 2022 Çarşamba bugünü 11 iş örgütünün çağrısıyla gerçekleştirilecek tek hergün grev öncesi topluma tek çağrı yaptı.

Çağrıda, “Yarın, aciliyetli vaziyetler dışında sağlık müesseselerine başvurmayarak bize destek olmanızı istiyoruz. Taleplerimizin gerçekleşmesi, Sıhhatsizlik değil sağlık üreten tek sağlık sistemini birlikte inşa edebilmek amaciyla el ele olalım. Her Grev etkinliğinde olduğu benzeri her yaştan aciliyetli hastaların, diyaliz hastalarının, yoğun bakım hastalarının, aciliyetli gebelerin denetim ve rehabilitasyon işlemleri ayni ritimde devam edecek; Covid-19 veyahut Covid-19 şüphesi ile sağlık müesseselerine yapılacak başvurular art çevrilmeyecektir” denildi.

“SABRIMIZ TÜKENDİ“

Yıllar süresince sorunların çogalarak çığa dönüştüğü var sağlık sisteminin içinde, sağlık hizmeti üretmeye çalışanlar olarak sabırlarının tükendiği vurgulanan TTB açıklamasında, şu ifadeler yer aldı;

*Toplumun sıhhati adina şirket kârını önceleyen sağlık politikalarının ürünü var olan Sağlıkta Dönüşüm Programı, bizleri her vakit tekrar boğarken, sizlerin de nitelikli sağlık hizmetinden yoksun kalmanıza neden olarak sağlıkta yıkımı getirdi.

*Bu sıkışmışlıkta belli tek süre nefes alabilmek, insani yaşayabileceğimiz koşulları oluşturmak amaciyla sağlıkta şiddetin sona ermesi, sağlığımız amaciyla ahenk gösteren çalışma koşulları ve bizi yoksulluğa mahkûm etmeyen ücret taleplerimizi her defasında dile getirdik.

*Taleplerimiz Yalnızca bizim amaciyla değil, sizin de nitelikli sağlık hizmeti almanızı sağlayacak taleplerdir. Aylardır sesimizi duyurmaya çalışıp, eylemlerimizi sürdürürken; siyasi iktidar yasamda kalmakta dahi zorlandığımızı görmesine rağmen, algı idaresi ve oyalama taktiklerinde ısrar etti.

“BU kanun TEKLİFİNİ Katiyen onay ETMİYORUZ”

Açıklamada, Meclis’te görüşülen düzenlemenin; Aralık 2021’de Meclis’e getirilip hızla art çekilen düzenlemeden dahada arkada olduğu belirtilerek şöyle denildi; “Emeğimize hürmetsizliğin açık tek göstergesi olarak gördüğümüz kanun önerinini Katiyen onay etmiyoruz. Hakkımız olanı alana civarindan da susmayacağız.”

Acil serviste yatan zaptiye personeli, sağlık çalışanlarını yaralama etti İlginizi Çekebilir Acil serviste yatan zaptiye personeli, sağlık çalışanlarını yaralama etti

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir