Gören dönüp bir daha bakıyor! 3 ayaklı olarak dünyaya geldi-haberi

Türkiye’de hayvanlarla alakalı enteresan olaylar görülmeye ayni ritimde devam ediyor. 6 ayaklı kuzu ve surat şekli ayrım kuzunun derhal peşinden enteresan tek olay da Adana‘da yaşandı. Kozan kazasinda bıldırcın besiciliği yapan buyruğa Beydilli’nin kümesindeki tek bıldırcın, diğerlerinden değişik olarak dünyaya geldi.

ŞIRINGA İLE BESLENİYOR

2 ay evvel bıldırcın üretimine başlayan buyruğa Beydilli, iki vakit evvel yumurtadan çıkan üç ayaklı bıldırcın ile şok yaşadı. İlk sefer üç ayaklı bıldırcın gördüğünü belirten Beydilli, yavru bıldırcını şırınga ile hususi olarak besliyor.

“DENGEDE DURMAKTA ZORLANIYOR”

Görenlerin saskinlikla izlediği bıldırcının Daha ayakta durmakta zorlandığını belirten besici buyruğa Beydilli, “İlk kez bunun benzeri tek şeyle karşılaşıyorum. iki günden beri elimizle besliyoruz yaşatmaya çalışıyoruz. Çok küçük, beslemesi zor. Yaşarsa yuvamızın annesi hususi tek bıldırcın olacak. İlk gördüğümde şaşırdım. İlk başta sakat sandım. iki vakit ayrı tek alanda besledim. Enjektörle şekerli su veriyorum yaşatmaya çalışıyorum. Çok sevimli” ifadelerini kullandı.

Kaynak: İhlas havadis Ajansı / Beril Solmuşgül

Yayım tarihi
Yaşam olarak sınıflandırılmış

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir