Gol kraliçeliğinde Zelal ve Bassira Tourre 5 golle ilk sırada-haberi

Turkcell Kadın Futbol Ligi 2020-2021 sağlık Çalışanları Sezonu’nda 16 takımın bulunduğu dört grupta karşılaşmalar tamamlandı. Antalya’nın Manavgat kazasinda bulunan Arslan Zeki Demirci Spor Kompleksi’nde sağlık Bakanlığı ve ülkemiz Futbol Federasyonu (TFF) tarafından için tedbirlere dikkat edilerek, dört grupta toplaminda 24 mücadele yapıldı.

Toplam seksensekiz golün atıldığı grup maçlarının derhal peşinden gol kraliçeliği yarışında Fatih Vatansporlu Zelal Baturay’la, ALG Spor’dan Bassira Tourre 5’er golle evvel sırada yer aldı. Kireçburnu’ndan Elanur Laçin’in dört golle bulunduğu yarışta, ALG Spor’dan Derya Arhan ile Beşiktaş ‘tan İrem Eren ve Yağmur Uraz 3’er golle sıralandı.

EN FARKLI SONUÇ FATİH VATANSPOR’DAN

Grup maçlarında oynanan karşılaşmalarda en değişik skoru Amed Sportif Faaliyetleri 8-0 yenik eden Fatih Vatanspor alırken, en çok gol 8-1 sona eren Beşiktaş – İlkadım Belediyesi Yabancılar Pazarı Spor ve 6-3 tamamlanan Fomget Gençlik ve Spor ile Kireçburnu arasında oynanan mücadeleler atıldı.

Seyircisiz olarak oynanan karşılaşmaları TFF Futbol Gelişim Direktörü Oğuz Çetin ile Kadın A ulusal Takım teknik patronu Necla Güngör Kıragası ve Kadın ulusal Takımlar teknik ekibi de takip etti.

ÇEYREK FİNALE YÜKSELEN TAKIMLAR

Grup maçlarının tamamlanmasının derhal peşinden A Grubu’nda Beşiktaş, B Grubu’nda Adana İdmanyurdu, Ataşehir Belediyespor, C Grubu’nda ALG Spor, Fomget Gençlik ve Spor ile D Grubu’nda Konak Belediyespor ile Kayseri Gençlerbirliği çeyrek finale yükseldi. A Grubu’nda İlkadım Belediyesi Yabancılar Pazarı Spor takımının 3-0 yenik durumdayken sahadan çekilmesi hasebiyle yarım var olan Fatih Vatanspor karşılaşmasının neticesi pazartesi bugünü yapılan var olan Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu toplantısında belirlenecek. Toplantıdan çıkacak karar uyarınca grupta çeyrek finale yükselecek var olan takım belirlenecek.

FİNAL GRUBU MAÇLARI D SMART’TAN NAKLEN

Gruplarında evvel iki sırayı alan 8 takım 28 Nisan’dan bu yana eleme usülü oynayacakları çeyrek final maçlarında karşı karşıya gelecek. Turkcell Kadın Futbol Ligi karşılaşmaları çeyrek finallerden bu yana D Smart’tan naklen yayınlanacak. Çeyrek final maçlarını galip gelen takımlar yarı finalde karşılaşırken; yarı final karşılaşmalarını kaybeden takımlar üçüncülük, galip gelen takımlar ise final mücadelesi oynayacak. ülkemiz şampiyonu olacak takım 2021-2022 sezonlarinda ülkemizi UEFA Kadınlar Şampiyonlar Ligi’nde temsil etme hakkını kazanacak.

DHA

  • toure

Yayım tarihi
Spor olarak sınıflandırılmış ile etiketlenmiş

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir