Giresunspor, 44 yıllık Süper Lig özlemine son vermek için inançlı-haberi

TFF 1. Lig’de Süper Lig’e yükselme mücadelesi veren GZT Giresunspor, 44 senedir hasret olduğu lige erişmek amaciyla inançlı. Ligde 17. haftadan beri birinci vaziyette bulunan ve geçtiğimiz hafta liderliği averajlı Adana Demirspor’a veren Karadeniz temsilcisi, var olan iki maçını da kazandığı halde Süper Lig’e yükselecek.

TFF 1. Lig’de ugras ettiği nihayet 7 sezonda evvel kez 64 puana ulaşan GZT Giresunspor’un bu civarindan yaklaştığı Süper Lig hedefinden sapmaya niyeti yok.

GZT Giresunspor teknik patronu Hakan Keleş, Anadolu ajansı muhabirine yaptığı açıklamada, ligde 32 haftayı arkada bıraktıklarını söyledi.

Çok Yorucu tek asama yaşadıklarını ifade eden Keleş, ligin evvel başında tasima yapamadıklarını, mühim sakatlıklar yaşadıklarını, nihayet mücadelede Altınordu’ya 6 oyuncu yoksun gittiklerini belirtti.

Keleş, bütün bunlara karşın nihayet iki haftaya avantajlı girdiklerine dikkati çekerek, “Her şey bizim elimizde, Akhisarspor ve Tuzlaspor maçlarını aldığımız halde hedeflemiş olduğumuz şampiyonluğa erişmiş olacağız. her biri bunun bilincinde.” dedi.

Şehrin 44 senelik Süper Lig özlemini sonlandırmak istediklerini belirten Keleş, şöyle ayni ritimde devam etti:

“180 dakika kaldı, biz bunun üstesinden gelebilecek güçteyiz, bilincindeyiz. Akhisarspor maçında üç nokta alıp nihayet Tuzlaspor maçında da hedefimize erişmek istiyoruz. Bizim amaciyla şu vakit rakiplerin düşmesi veyahut şampiyonluğa oynaması hiç mühim değil. Bizim kazanacağımız iki mücadele var. 6 nokta bize yetiyor, bu 6 puanı almak amaciyla de rakibin isimi şanı hiç ayrım etmiyor bizim için. Biz galip gelmek amaciyla elimizden geleni yapacağız ve bu iki mücadelesi alarak Süper Lig’e çıkacağız.”

Hakan Keleş, haftalardır taraftarların kendilerine var olan inançlarını ayni ritimde devam ettiğine değinerek, “Bize Katiyen güvensizlik göstermediler, biz de onların şampiyonluk özlemini dindirmek amaciyla elimizden geleni yapıyoruz. Onları sevince boğmak istiyoruz. İnşallah muvaffak oluruz.” diye konuştu.

Sergen Piçinciol: “Bu şehrin hayalini gerçekleştireceğiz”

Bu sezon 22 mücadelede görev alıp takıma üç gol de katkı sağlayan defans oyuncusu Sergen Piçinciol ise en üst seviyedeki üç takımın da puanlarının aynı olduğunu belirterek, bitmiş hiçbir şeyin olmadığını söyledi.

Sezon başından bu yana çok iyi ugras sergilediklerini aktaran Piçinciol, “Biz çok inanıyoruz var olan iki mücadelesi da kazanıp hedeflediğimiz Süper Lig’e çıkacağız. Bu şehrin hayalini gerçekleştireceğiz. bunun için canıgönülden inanıyoruz.” değerlendirmesinde bulundu.

Piçinciol, önlerinde birbirinden mühim iki mücadele olduğunu dile getirerek, şunları kaydetti:

“Yüzdük yüzdük kuyruğuna geldik, bu saatten ardindan bırakmayız. İki mücadelesi da kazanıp şampiyon olacağız. Akhisarspor düşmemeye oynuyor, bizim avantajımız içeride oynuyoruz. Bu saatten ardindan Çotanak Stadı’na kim gelirse gelsin biz kazanacağız. Ama şöyle tek şey de var yeter ki hakemler hakkaniyetli olsun. taraftarlarina da çok teşekkür ediyoruz, desteklerine ayni ritimde devam etsinler.”

Onurcan Piri: “Giresunluyum ve şu vakit bu takım burada olduğu amaciyla gururluyum”

Bu sezon Giresunspor’un 12 maçlık galibiyet serisinde kaleyi savunan ve Yalnızca tek gol yiyen başarılı ağ bekçisi Onurcan Piri de kendisi kendilerini bu noktaya getiren unsurun aile ortamı olduğunu söyledi.

Aynı şekilde, aynı titizlikle çalışmalara ayni ritimde devam ettiklerini belirten Piri, “Ben hep diyorum nihayet 180 dakika, bunun için da takım olarak hazırız. Giresunluyum ve şu vakit bu takım burada olduğu amaciyla gururluyum. Benim bu takımla 2. şampiyonluğum olacak, allahın izniyle tekrar kismet olur. Giresun’un ve Giresunspor’un bu şampiyonluğa çok ihtiyacı var. 44 sene çok uzunca tek vakit ve bendeniz bu özlemi dindireceğimizi düşünüyorum.” şeklinde konuştu.

  • futbol

Yayım tarihi
Spor olarak sınıflandırılmış ile etiketlenmiş

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir