Gelir İdaresi Başkanlığı, bazı beyannamelerin verilme ve ödeme sürelerini uzattı-haberi

Gelir İdaresi Başkanlığı, katma kıymet vergisi, damga vergisi, muhtasar ve prim hizmet beyannamelerinin verilme sürelerini uzattı.

Gelir İdaresi Başkanlığı’nın web sitesinden yapılan duyuruda, bakanlığa mesajlan talepler doğrultusunda mevzubahis sürelerin uzatılmasına ait şu ifadelere yer verildi:

“26 Nisan bugünü sonuna civarindan verilmesi koşul olan katma kıymet vergisi, damga vergisi ve muhtasar ve prim hizmet beyannamelerinin verilme süreleri ile bu beyannameler üstüne tahakkuk eden vergilerin tediye süreleri 28 Nisan Çarşamba bugünü sonuna civarindan uzatılmıştır.

ELEKTRONİK DEFTER BERATLARININ YÜKLENME SÜRESİ DE UZATILDI

30 Nisan bugünü sonuna civarindan verilmesi koşul olan 2021/Mart dönemine ait Form Ba ve Form Bs bildirimlerinin verilme süresi 7 Mayıs Cuma bugünü sonuna civarindan uzatılmıştır. 30 Nisan bugünü sonuna civarindan oluşturulması ve imzalanması koşul olan e-Defterlerin oluşturulma ve imzalanma süresi ile aynı müddette istikbal İdaresi Başkanlığı Bilgi İşlem Sistemine yüklenmesi koşul olan Elektronik Defter Beratlarının yüklenme süresi 7 Mayıs Cuma bugünü sonuna civarindan uzatılmıştır.”

Kaynak: Anadolu ajansı / Cüneyt Kemal Özkök

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.