Gazze’deki direniş grupları, İsrail’e karşı “Kudüs’ün Kılıcı” operasyonunu başlattı-haberi

Gazze’deki direniş grupları, İsrail ile gerginliğin tırmanmasıyla eş zamanlı olarak “Kudüs’ün Kılıcı” ismini verdikleri operasyonları başlattıklarını duyurdu.

Fetih Hareketi dışında Gazze’deki silahlı kanada sahip direniş gruplarını çatısı altında barındıran müsterek harekât Odasından yapılan açıklamada, Kudüs Kılıcı savaşı çerçevesinde, işgal güçlerine ait Gazze’nin kuzeyindeki tek askeri zırhlı aracın vurulduğu ve Kudüs’e roket saldırısı düzenlendiği kaydedildi.

“FATURA ÖDEME VAKTİ GELDİ”

Tel Aviv etrafına ve işgal edilmiş topraklar üzerindeki düşman mevzilerine yoğun roket atışı yapıldığının belirtildiği izahta şu ifadelere yer verildi:

“Düşmanı, mukaddesatımıza ve halkımızın evlatlarına saldırıya ısrar etmemesi ile alakalı dahada evvel uyarmıştık. Ancak, ne caydıranı ne de yüreği var olan zulmünde ayni ritimde devam etti. Bundan dolayı, hesabının faturasını tediye zamanı geldi. bütün gücümüzü, halkımızın evlatlarını her yerde himaye etmek amaciyla üst üstüne koyduk ve getirisi her halükarda onlardan Katiyen yüzümüzü çevirmeyeceğiz. Her nerede olurlarsa olsunlar, bizim silahımız bütün halkımızın silahıdır”

KUDÜS VE GAZZE’DEKİ OLAYLAR

İşgal altındaki doğu Kudüs, Şeyh operatör Mahallesi’nde yaşayan Filistinlilere mecburi göç tehdidi hasebiyle gergin günlere oyun alani/sahne oluyor. İsrail polisinin Mescid-i Aksa’daki saldırıları da mukaddes Şehirdeki gerilimi tırmandırıyor.

İsrail polisi, 7 Mayıs’ta yatsı namazı esnasında Mescid-i Aksa’yı basarak cemaate plastik Mermi ve ses bombalarıyla müdahale etmişti. alanda tansiyonu artıran saldırıda 205 Filistinli yaralanmıştı.

İsrail polisi, Bir gün evvel erken da fanatik Yahudilerin baskınını engellemek amaciyla Mescid-i Aksa’da nöbet tutan Filistinlilere göz yaşartıcı gaz, plastik Mermi ve ses bombalarıyla saldırmış, olayda 331 kişi yaralanmıştı.

Filistin sağlık Bakanlığı, İsrail’in Gazze’ye saldırısında 9’u bebek 20 Filistinlinin şehit olduğunu, yaralı sayısının da 95’e yükseldiğini duyurmuştu.

Kaynak: Anadolu ajansı / Hamdi Yıldız

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.