Gaziantepspor’un elektrik borcuna kefil olan teknik direktör Burak Şar, bir kez daha hapse girecek-haberi

Gaziantepspor’un borç sebebinden kesilmiş var olan elektrikleri açılsın ve takim başkanı Hasin Şahin mapusa girmesin diye kefil var olan Burak Şar, yaşadığı dramı tek mektupla Hürriyet’e anlattı.

Şar’ın mektubunda şu ifadeler yer alıyor:

“TESİSLERDE ELEKTRİK YOKTU”

“Gaziantepspor’da 2019’da teknik patron olarak göreve başladım. Tesislerde akım yoktu ve perişan durumdaydı. Antrenmanlara güç şartlarda başladık. Sezon başladı, hep FiFA’dan, UEFA’dan cezalar geldi, kazanç cezası, nokta silme vs. tekrar de Senemeden antrenmanlara, mücadelelere ayni ritimde devam ettik. tek vakit takim müdürü tesise geldi, ‘Hocam, başkanımız Hasan Şahin akım borcundan dolayı cezaevine girecek’ dedi. bendeniz de ‘Neden?’ dedim, olayı anlattı. ‘Celal Doğan Tesisleri’nin borcu’ dedi.

“AVUTKATLAR TELEFONUMUZU AÇMADI”

486 bin Lira hatri sayilir büyüklükte para’ dedim. ardindan birlikte akım idaresine gittik, ‘Borcun 73 bin lirasına kefil olunursa başkanınız cezaevine girmez ve elektrikler de derhal açılır’ dediler. bendeniz de ‘Tamam’ dedim, imzayı attım ve reis cezaevine girmedi. ama ani çok ay akım gelmedi. bendeniz ve futbolcular çok güç günler geçirdik. Avukatları aradık, ‘Elektrik neden gelmedi?’ diye sormak istedik. Telefonlarımızı açmadılar. Ondan ardindan dönem arası takım ligden çekildi, her biri evine gitti.

“ANNEMİN MEZARINA GİDİP AĞLADIM”

Benim haneme tebligat geldi Gaziantep’ten, ‘Elektrik borcunu ödeyin’ diye. bendeniz de avukatı aradım, ‘Ben bilmem’ Diye konuştu ve kapattı telefonu. ardindan beni karakoldan arayıp ifade vermeye çağırdılar. Avukatı aradım, ‘Gidersen cezaevine girersin’ dedi. Dondum kaldım! O arada annemi kaybettik, karakolu aradım, ‘Annemin 7’sini, duasını yapalım, gelip teslim olacağım’ dedim. ‘Tamam’ dediler. Ve rahmetlinin kabrine gittim, ağlayarak kabiri başında dertleştim.

“KELEPÇE TAKMAYIN”

Polisler beni Çağlayan Adliyesi’ne götürdü. Orada derhal bana kelepçe takıp Cezaevi arabasına bindirdiler. O anı anlatmak çok zor. ardindan tek haber geldi, ‘Evraklarını bekliyoruz’ dediler arabadan indirdiler. Ellerimde kelepçeyle adliyeye imzasini atmaya götürdüler. Ben, ‘Ne olur, kelepçe takmadan içeri gireyim’ dedim. ‘Yok’ dediler ve iki polisle adliyeye girdik. Onca insan bana bakıyor, sanki 10 kişiyi öldürme suçlusu gibiydim, rezil oldum herkese ve aileme.

“36 GÜN İZİNLİ MAHKUMSUNUZ”

Oradan Silivri Cezaevi’ne götürdüler. 6 saat tek şey yemeden içmeden bekledik. ardindan parmak izleri alındı, resim çektiler. Ve biri geldi Diye konuştu ki; ‘Covid olduğu amaciyla 36 vakit izinli mahkumsunuz. 30 Temmuz 2021’de teslim olacaksınız.’ Yaşadıklarımı Allah kimsenin başına vermesin. suçsuz yere üç ay cezaevinde yatacağım.”

“FUTBOL CAMİASINDAN KİMSE ARAMADI”

Burak Şar, vaziyetini bilmelerine rağmen; üyesi olduğu ülkemiz Futbol Antrenörleri Derneği, şuurlu Futbolcular Derneği ve Futbol Federasyonu’ndan kimsenin kendisini aramadığını söyledi. Şar, “Eski reis Hasan Şahin neden borcu ödemiyor?” sorumuz üzerine, “Başkanın parası olsa öderdi” Cevabını verdi. Cezaevine girmesi vaziyetinde teknik adamlık kariyerinin biteceğini belirten Şar, “Hapse girmiş tek antrenörle kim çalışmak ister?” ifadesini kullandı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir