Gaziantep FK'dan hakem isyanı-haberi

Gaziantep Futbol takimi Asbaşkanı Müslüm Özmen, Süper Lig’de geçtiğimiz hafta Fenerbahçe ile oynadıkları ve 3-1 kaybettikleri mücadelenin hakemlerine baz alinarak eleştirilerde bulundu.

Özmen, Anadolu ajansı muhabirine, Fenerbahçe mücadelesi sonrasında hakemlerin takımlarına var olan tutumundan dolayı uyuyamadıklarını söyledi.

Futbolun tek eğlence sektörü olması gerekirken kendisinin mecrasından çıktığını, yasamsal tek mesele haline geldiğini müdafaa eden Özmen, şöyle konuştu:

“Bunun bunun benzeri olmasında Ne yazık ki hakemlerimizin de tesirinin çok olduğunu düşünüyorum. Yalnızca bizler amaciyla değil BAL’dan Süper Lig’e civarindan hakemlerimizde ne yazık ki tek istikrar yok. Fenerbahçe karşısında iptal edilen net golümüzde, normal zeka seviyesine ait tek insan itilen tek oyuncunun arkaya doğru değil öne doğru düşeceğini bilir. Mete hocamız da oldukça zeki ve mühim tek hakemimiz olarak skora etki yapıyor. Ne bizim ne Fenerbahçe’nin hakemlere ihtiyacı var. Adil olsunlar yeteri civarindan ama bunu da yapmıyorlar. Artık Sahiden sabrımız taşmış durumda.”

Özmen, ligde Anadolu takımı olarak ugras faktörün güç olduğunu anlatarak, şu değerlendirmede bulundu:

“Bir de bunun benzeri perhiz ödetirseniz bu lig ayni ritimde devam etmez. Etse dahi insanların huzur aldığı değil dövüş ettiği tek spor olmayı sürdürür. Bu olayların özünde hakemlerimizin iyi tek eğitim almadığını düşünüyorum. Hakemlerimizin bu tutum ve tavırları toplumumuzdaki nazar açısını da her geçen vakit değiştirmektedir. her birimiz böylesine çaba verirken, olayların bu noktaya gelmesinde kimin suçu varsa hesap saglamak zorundadır. ortada orta hakem heyeti neden değişti bendeniz bilmiyorum, geldikten ardindan da Türk futbolumuza ne katkı vermiş, bendeniz bunu şahsım yerine heyecan ediyorum. neden Türkiye’de futbol değil de ortada hakem konuşuluyor. Sayın Serdar Tatlı şu anne civarindan ne yaptı, neyi değiştirdi? Ülkenin, futbolun geleceğine yoğunlaşması gerekirken, bütün ülkemiz saatlerce hakemleri konuşuyor.”

Önceki haftalarda Fenerbahçe maçına civarindan 12 puanlarının hakemler tarafından engellendiğini öne süre gelen Özmen, ortada orta hakem Kurulunun, Kulüpler Birliği ile aciliyetli tek toplantı yapması gerektiğini ifade etti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.