Galatasaraylı futbolcu Arda Turan'a eski şoförünün açtığı davada sıcak gelişme!-haberi

Haksız yere işten çıkarıldığını argüman eden Arda Turan’ın Daha önceki sürücüsü Aşkın Yıldırım, sarı kırmızılı futbolcuya bin 700 liralık belirsiz alacak davası açmıştı. İstanbul 19. Asliye haklar Mahkemesi’nde bu erken süre gelen duruşmaya davacı Aşkın Yıldırım ile avukatı katılırken, davalı futbolcu arda turan ise duruşmaya gelmedi. Duruşmada laf alan Aşkın Yıldırım, davanın kabulünü istedi. Mahkeme ise davada görevli mahkemenin İş Mahkemesi olduğunu belirterek, Aşkın Yıldırım’ın açtığı davayı İş Mahkemesi’ne gönderdi.

“ARDA TURAN’IN her vakit Başka bir deyişle sira BULUNDU”

Dava arzuhalinde Arda Turan’ın 20 Nisan 2017 tarihinde Aşkın Yıldırım’ın işine nihayet verdiği, bunun üstüne de Aşkın Yıldırım iş akdinin haksız yere bittiğini argüman ederek mahkemeye müracaat ettiği belirtilmişti. Aşkın Yıldırım’ın avukatı dava dilekçesinde, “Aşkın Yıldırım, Arda Turan’ın şöförlük dışında her vakit yanında bulunmuştur. futbolcu arda turan o tarihlerde Aşkın Yıldırım’ı başka tek şirket üzerinden sigortalı göstermiştir. Maaşını da elden vermiştir. Evcil hayvanlarının bakımına da destek olmuştur. futbolcu arda turan ve serisinin alışverişlerinden, evin inşaat işlerini dahi yapmıştır. Müvekkil, davalının Yalnızca sürücüsü değil, aynı zamanda korumalığını da yapmıştır. dogruluk etmiş olduğumuz bedelin tahsilini ve şimdilik bin 700 liranın tahsilini davalı Arda Turan’dan istiyoruz” ifadeleri kullanılmıştı.

“DAVA HAKSIZ VE HUKUKA AYKIRIDIR”

Arda Turan’ın avukatı ise cevap arzuhalinde “Aşkın Yıldırım’ın iddialarını rastgele tek dogruluk kaybına uğramamak amaciyla onay etmiyoruz. Bin 700 liralık alacak isteginin rastgele tek desteği yoktur. Dava haksız ve hukuka aykırıdır” diyerek davanın reddini istek etmişti.

  • galatasaray
  • şoför

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.