Galatasaray’ın Kemerburgaz Tesisleri’ne silahlı baskın! Güvenlikleri etkisiz hale getirip zorla içeri girdiler-haberi

Galatasaray’ın kulübüne belirleme edilen arazinin tek bölümünde yeralti maden işletmesi var olan firma sahiplerine bağlı tek grubun tesise silahlı baskın yaptığı tespit edildi. Bu olaydan Yalnızca 17 vakit evvel 7 Nisan’da G.Saray, reis Mustafa Cengiz ve reis yardımcısı Yusuf Günay’ın katılımıyla tertemiz tesis amaciyla lansman toplantısı gerçekleştirmişti.

TESİSİN KAPISINI KIRIP, SİLAH GÖSTERDİLER

Başkan Cengiz lansmanda arazideki yeralti maden şirketi ile mücadelelerinin üç sene sürdüğünü belirtirken araziye artık güvenlik ve güvenlik kulübeleri konulacağını açıklamıştı. İşte bu izahtan 17 vakit ardindan cumartesi akşam saat 18.00 sularında 10 kişilik grup kulübün Kemerburgaz Tesisleri’ne geldi ve zorlukla içeri girdi. Tesislerinin kapısının kilidini kırıp içeri giren gruba güvenlik görevlileri de “Dur” diyemedi. Hürriyet’in haberine göre güvenlikten sorumlu görevliler gruba engel olmaya çalışırken baskın yapan kişiler bellerindeki silahları göstererek güvenlikleri de tesirsiz vaziyete getirdi. Grup dahada ardindan G.Saray’ın arazisine zarar saglamak yerine enteresan tek yola başvurdu. Sarı kırmızılı kulübün arazisine iki kamyon dolusu inşaat hafriyatı döküldü.

CENGİZ, VALİ ALİ YERLİKAYA’YI ARADI

Yaşananların ilerleyen saatlerde kendisine iletilmesinin derhal peşinden derhal telefona sarılan Cengiz de olayı bütün detayları ile İstanbul Valisi Ali Yerlikaya’ya aktardı. Yerlikaya’nın olaya müdahalesi sonrası güvenlik görevlileri de tesislere intikal ederken yapılan bu baskın hasebiyle derhal tahkikat başlatıldı. Araziye dökülen iki kamyon hafriyatta derhal temizlenip müdahale edilirken yeralti maden işletmesi, baskına gelen grup amaciyla hukuki asama de vakit kaybedilmeden başladı. Mustafa Cengiz lansmanda madenci ile Katiyen görüşmediklerini belirtirken “Herkes Ada’da olduğu benzeri belli tek çıkar bekliyor. Beni şoke eden, ruhsatsız birinin yargının dehlizlerine, boşluklarına dayanarak bu olayı bugünlere civarindan sürdürmesi oldu” demişti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.