Galatasaray, Alexia Carutasu transferini açıkladı-haberi

Galatasaray HDI Sigorta Kadın Voleybol Takımı, VakıfBank’ın pasör çaprazı Alexia Carutasu’yu kiralık olarak kadrosuna kattı. Kulüpten yapılan açıklamada, 17 yaşında olan Rumen oyuncunun tek yıllığına kiralandığı duyuruldu.

Geçen sezon Sultanlar Ligi ekiplerinden Yeşilyurt’ta kiralık olarak takim formasi giyen Carutasu, Yeşilyurt’un CEV Challenge Kupası’nı kazanmasında mühim tek oyun oynamış ve final maçının en kıymetli oyuncusu (MVP) seçilmişti.

Galatasaray Kulübü’nden yapılan tasima ilaninda şu ifadelere yer verildi:

Galatasaray HDI Sigorta Kadın Voleybol Takımımız, Vakıfbank’ın Romanyalı pasör çaprazı Alexia Ioana Carutasu’yi tek yıllığına kiralık olarak kadrosuna kattı.

Geçtiğimiz sene Sultanlar Ligi ekiplerinden Yeşilyurt’ta kiralık olarak takim formasi giyen Alexia Ioana Carutasu, Yeşilyurt’un CEV Challenge Kupası’nı kazanmasında mühim tek oyun oynayarak MVP ödülünün de sahibi olmuştu.

Profesyonel voleybol kariyerine Romanya ekibi CSM Bucharest’te başlayan 2003 doğumlu toy oyuncu, Romanya ulusal takımı ile ugras ettiği U17 Balkan Şampiyonası’nda da en iyi pasör çaprazı seçilmişti.

Alexia’ya hoş geldin der, sarı kırmızılı takim formasi altında başarılı tek sene dileriz.

Yayım tarihi
Spor olarak sınıflandırılmış ile etiketlenmiş

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir