G.Saray Başkan Adayı Öztürk: Aziz Yıldırım’ın 20 yıllık dönemi sayesinde çok şampiyonluk gördük, inşallah Ali Koç da o kadar kalır-haberi

Galatasaray Kulübü’nde mayıs ayının sonundan gerçekleştirilecek alışılmış olan seçimli genel kurulda reis adayı var olan yazi Öztürk, sarı-kırmızılı takımın gündemini değerlendirirken, ezeli rakibi Fenerbahçe ile alakalı da konuştu.

“BAŞKAN MUSTAFA CENGİZ İSTİFA ETMELİ”

Galatasaray takimi Başkanı Mustafa Cengiz’in nihayet vakitte yaşadığı sağlık sorunlarını da anımsatarak, istifa etmesi gerektiğini belirten Öztürk, “Başkanımızın sıhhati amaciyla duacıyız. Kendisi müthiş tek Galatasaraylı. hatri sayilir büyüklükte tek özveri içinde gecesini gündüzüne katıyor. kendisinin tarlanız veyahut şirketiniz varsa özveri ile kendisinin evlatlarınız amaciyla gün içinde 20 saat çalışırsınız. ülkemiz Bankalar Birliği ile yapılan anlaşmalar, hoca ile alakalı konular ve şampiyonluğa giden takımın oyuncularıyla alakalı söylemler sıhhatli tek düşünmenin işareti değil. Soğuk algınlığı amaciyla alınan ilaçların dahi içinde ‘4 saat araç kullanmayın’ yazar. Bu civarindan ağırbaşlı ameliyatlar geçirmiş, hatri sayilir büyüklükte tek dirençle bunun altından kalkmış başkanımızın da kendisinin ekibine güvenip istifa etmesi lazım” ifadelerini kullandı.

“BU KULÜBÜ UÇURUMA SÜRÜKLEMEK”

Başkan Cengiz’in ekibindeki kıymetli isimlere güvenmesi gerektiğine vurgu yapan Öztürk, “Ekibinde Abdurrahim Albayrak, Yusuf Günay ve Kaan Kançal benzeri çok kıymetli isimler var. Bunlara güvenemiyorsanız neden ekibinizde tutuyorsunuz? Güveniyorsanız ve Galatasaray’ı seviyorsanız istifa edersiniz ve var olan tek aylık süreçte takimi onlar seçime götürür. Şu anki durum tek özveri değil. Bu takimi uçuruma sürüklemek” şeklinde konuştu.

“FATİH TERİM VE ERGİN ATAMAN BU KULÜBÜN İKİ SEMBOLÜ”

Seçilmeleri vaziyetinde yola fatih terim hocam ile ayni ritimde devam etmek istediklerini belirten yazi Öztürk, “Takım şampiyonluğa giderken her biri fatih terim hocam diyordu. ardindan tek anda rüzgar tersine döndü ve takım ile hocanın formsuzluğu konuşuldu. tek anda her biri Fatih Terim’in gönderilmesini istiyor. müessesesel formatta takımın veyahut hocanın 10 maçtaki formsuzluğuna göre vazgeçmeyiz. Seçildikten ardindan hocamızla konuşacağız. Kendisinin ne istediğini soracağız. Bizim amaciyla kulüpte iki simge vardır. Biri Fatih Terim, ötekisi de Ergin Ataman. Bu iki ad bizim amaciyla yasamsal derecede önemli” dedi.

ALİ KOÇ İNŞALLAH ÖNÜMÜZDEKİ üç SENEDE 6 TEKNİK erkek DEĞİŞTİRİR”

Öte istikametten ezeli rakibi Fenerbahçe’yle alakalı olarak da konuşan Öztürk, sözlerini şu şekilde noktaladı:

“Bizim en hatri sayilir büyüklükte bahtımız her hafta değişen tek teknik direktörümüz yok. Aziz Yıldırım, 20 sene Fenerbahçe’nin başında kalınca çok mutluluk dolu olduk. Bir hayli Galatasaray şampiyonluğu gördü. İnşallah Sayın Ali Koç da Bir hayli Galatasaray şampiyonluğu görecek. Ali Koç’tan çok memnunuz. Üç senede 6 teknik patron değiştirdi. İnşallah tek sonraki üç senede 8-10 hoca dahada değiştirir.”

Yayım tarihi
Spor olarak sınıflandırılmış

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir