FIFA, futbol tarihinin en büyük devrimine hazırlanıyor! İşte 4 maddede hayata geçirilecek yeni kurallar-haberi

FIFA, futbolda devrim niteliğinde değişikliklere gitmeye hazırlanıyor. Futbol maçlarının sık durması ve topun oyunda kaldığı zamanin azalması benzeri seyretme zevkini düşüren etkenleri minimuma indirmek istek eden FIFA, dört mühim farklığı yasama geçirmek amaciyla çalışmalara başladı.

TAÇ ATIŞLARI, KORNER GİBİ KULLANILACAK

Ajansspor’un Mundo Deportivo’dan aktardığı habere göre; FIFA, futbolu Tamamiyle değiştirecek Bir takım önerileri değerlendirme kararı aldı.

Hayata geçirilmek istenen tertemiz kaideler şöyle:

  • Oyun süresini 30’ar dakikalık iki devreye ayırmak ve tıpkın basketbolda olduğu benzeri her kesintide süresi de durdurmak.
  • Takımlara sınırsız farklık yapma imkanı tanımak. bu konuyla alakali evvel adım pandemi döneminde üç farklık hakkının 5’e çıkarılması ile atılmıştı.
  • Taçları da korner benzeri ayakla kullandırarak özellikle kaleye yakın bölgelerde dahada çok gol pozisyonu üretilmesini sağlamak.
  • Sarı kart gören oyuncuyu, 5 dakika kenarda bekleterek takımlara kartlar ile alakalı dahada caydırıcı tek yaptırım oluşturmak.

ALTYAPI TURNUVASINDA DENENECEK

FIFA’nın bu radikal değişiklikleri, PSV Eindhoven, AZ Alkmaar, RB Leipzig ve Club Brugge benzeri kulüplerin katıldığı tek altyapı turnuvasında deneyeceği bildirildi. hayat futbolunun patronu, bu değişikliklerin turnuva üzerindeki tesirini değerlendirecek ve dahada ardindan beynelmilel Kurul’a sunulup sunulmayacağını tartışacak.

Yayım tarihi
Spor olarak sınıflandırılmış

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir